Dienoraštis

Laukimas

El. paštas Spausdinti PDF

20201029 121026

Tiek mezgusi visiems draugų, bičiulių ir giminių naujagimiams, savo belaukdama Gražvydė rankų sudėjus nesėdi. 

20201029 121537

Pradėjo nuo rimčiausio kraiteliio daikto - pleduko.

20201029 121801

Nukeltos akys - Gražvydės firminis stilius, tai kitokio pleduko ir nesitikėjom;). Raštas gaunasi purus ir beveik dvigubas, todėl kad daiktas nebūtų labai storas ir patogus naudoti, ji pasirinko gan ploną siūlą, kuris turi dar vieną pliusą - jame merino vilna lygiomis dalimis draugauja su medvilne. Pledukai paprastai būna kasdien naudojami ir vaikų labai karštai bei ilgai mylimi, tai toks universalas tiks visiems metų laikams.

20201029 120839

Raštas iš skyrelio "Ką matote?", pamenate testus apie vazos formos tarpą tarp veidų? Sausio mėnesį gimus mažyliui, gali įžiūrėti eglutes miške. Atėjus vasarai - laivelių bures :). 

20201029 122019

Gražvydės Norkienės megztas pledukas ir nuotraukos. Siūlai - Rosarios 4 Jardim, spalvos 03, 21 ir 49.

 

Kristinos juodas mozaikinis

El. paštas Spausdinti PDF

Šį įrašą apie medvilninius megztinius vėlyvą rudenį skiriu visiems karšto kraujo ir šiltų patalpų žmonėms, kurie vilną myli tik iš tolo, o gal ir nemyli visai, nes sunku mylėti ką taip tolimą ir nereikalingą. Stereotipiškai megztinis yra daiktas šiltas, pūkuotas ir, taip, vilnonis, bet Kristinos mezginys tenukreipia visus kenčiančius žiemos karščius komfortiškesne medvilnės linkme. Nes nuotraukose - ne lengva palaidinė, rimtas megztinis!

IMG 36mm31 2

Megztukas kaip ir nukeltų kursų atsiskaitymas ir aš džiaugiuosi kartu su Kristina, kad botagas (tai yra, privalomas išmoktos medžiagos parodymas) nėra toks jau blogas dalykas, net labai geras ir gražus, sakyčiau ;).

IMG 363bb6 2

Nukeltų akių raštams Kristina pasirinko be galo efektingą spalvų derinį - juodame fone švelniai margintos įvairiomis spalvomis sruogos suskamba kaip vitražai.

IMG 364fff3 2

Kristinos Mickevičienės megztas megztukas iš Rosarios4 For Nature 29 kartu su For Nature Print 118, 119, 111, 109 (tikiuosi, iš nuotraukos labai nesupainiojau skaičių, jei ką, gal Kristina mane pataisys ;)).

 

Chameleonas

El. paštas Spausdinti PDF

DSC06436 2

Naujasis šio sezono Zauberball Crazy kamuoliukas ne man vienai į akį (tai yra, į mezgimo krepšį ;)) krito - Jolanta nusprendė, kad spalvos taip pat jos (chameleonas tikras, tas naujas spalvynas, ne kitaip - prie visų prisitaiko kaip čia visą laiką ir buvęs).

DSC06428

Plonytį kašmyro su šilku siūlą pridėjusi, ji naujoms spalvoms kaip ir savo pavardę suteikė - lengva miglelė perėjimus aptraukė, juos prigesino ir švelnumo prie kūno nešiojamam daiktui nepagailėjo. Juokingiausia, kad miglelė, kokia lengvutė bebūtų, ir man akis užtraukė - nepažinau siūlų, kas man tikrai retai pasitaiko ;). Nebesvarbu jau man, kaip ponas Šopelis šį kamuoliuką pavadino, man jis bus Kriminalas arba Chameleonas, pagal aplinkybes.

DSC06429

Klasikinio silueto statytom rankovėm (nuo viršaus) megztukui Jolanta pridėjo tik tekstūrinę apačią, gražiai spalvines juosteles pabanguojančią. Smagiausia dalis mezgant buvo atrasti, kad nei vienas kamuoliukas nepasikartoja identiškai. Bet bendras koloritas ir ta pati miglelė visą kompaniją tvirtai suvienijo.

DSC06432

Siluetas klasikinis, bet su subtiliom madingom detalėm - platesnėm rankovėm, susiaurintom ties rankogaliu ir neilgas, kad ir prie sijono, ir į kelnes sukištas dailiai atrodytų. :) 

DSC06441

Jolantos Žilinskienės megztas megztukas iš Zauberball Crazy 2427 kartu su pridėtu plonyčiu kašmyru su šilku.

 

Ilmava. 7 dalis

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 3ggg903 2

Karantinas - serialų laikas ir labai smagu, kad galime atnaujinti savąjį, vardu "Ilmava". Panaudoję šį raktinį žodį labai sėkmingai galėsite peržiūrėti ankstesnes serijas, jei pasimiršo ar nuspręsit, kad jums reikia dar vieno tokio megztuko, šiandieną - jūrinė dalis.

IMG 392gg1 2

Gal Vilma taip ir negalvojo rinkdamąsi mėlynus atspalvius ir derindama priedus prie jos, bet tos sagutės laiveliai iškart į žydrus tolius mane nunešė... ;)

IMG 392hhh6 2

Tema visų serijų ta pati - modelis, bet kiekviena serija unikali ir nepakartojama. Pagal raktinį pavadinimo žodį galėsite peržiūrėti visas senesnes serijas, jei primiršote ar galvojate, kad neblogai būtų dar vienas toks megztukas ;). Vilmos versijoje - labai daug jos pačios kūrybos ir prisitaikymo sau.

IMG 395jjj2 2

Pirmiausia, ji nusprendė, kad Annos pasiūlyto iškirptės formavimo būdo prie pažastų negana ir pridėjo nuo savęs trumpų eilių gabaliuką nugaroje. Praleido ji ir kiauraraščių juostas - ilgam šiltam megztukui jos greičiausiai tik perteklinę ventiliaciją pridėtų ;). Užtai lygių akių plotai sudalinti gana plačiomis juostomis iš dviejų kartu sudėtų pačių įvairiausių mėlynų atspalvių (su lašeliu žalio). Iš pirmo žvilgsnio megztinis atrodo lyg ir vienspalvis, bet jame tiek daug niuansų, įdomių derinių, netikėtų kombinacijų. Užburantis vaizdas, lyg žiūrėtum į dangų ar jūrą - viskas vibruoja, mainosi, kinta.

IMG 393gg2

Originaliam modeliui Vilma pridėjo ne tik ilgį, bet ir užsegimą. Tokią dailią juostelę - kaip gražius rėmus geram paveikslui.

IMG 3913ggg

Vilmos Bukaitės megztas megztukas iš Drops Baby Merino 33, Zauberball Crazy 2136 (Pavasaris jau čia), Regia Trendpoint 6615, Regia uni 4-ply 1996 ir, spėju, dar šiobeito ;). Modelis - "Ilmava", sagos - Union Knopf.

 

Liemenių sugrįžimas

El. paštas Spausdinti PDF

photo0

Liemenės niekada labai toli pasitraukusios nebuvo, bet šį sezoną jos grįžta į mūsų spintas raudonu kilimu!

photo1

Vaida savo naują mezginį spėjo ne tik pademonstruoti, bet ir labai įvertinti - tiek namuose, tiek ant visų lengvesnių drabužių, kurių siuvantis žmogus nestokoja, išeinant.

photo2

Laisvas modelis nuleista pečių juosta - nepretenzingas nei apatinio, nei viršutinio sluoksnių atžvilgiu. Kaip matote, Vaida nešioja ją ant nuleistų pečių marškinėliu, o po paltu pati mačiau:).

photbbo3

Siūlas - jau ne pirmą kartą išbandyta daniška Spinni vilna gražios vanilės spalvos. Reikiamam storiui (o ir tekstūros raiškumui bei šilumai) Vaida dėjo kartu du siūliukus, 

photo6

ir pažiūrėkite, kaip gudriai suvadybino procesą :)!

photo1 1

Vados B. megzta liemenė ir nuotraukos. Siūlai - dvigubas Spinni 58, modelis - "Caine".

 


Puslapis 1 iš 43