Dienoraštis

Raudonas

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC02954

Mano praeitų metų atradimas - moherio derinys su islandiška Plotulopi vilna - prasiėjo per visą Prancūzijos vėliavą;). Šiandien - raudonoji dalis.

1-DSC02950

Kaip ir baltojo, raudonojo nemezgiau visai vienspalvio. tris atspalvius islandiškos vilnos (raudona, plytinė ir bordo) suderinau su keturiais moherio, kuriuos kombinuodama stengiausi išgauti perėjimus - nuo raudono prie bordo kūne ir raudonos ochros rankovėse.

1-DSC02953

Siluetas - paprasčiau nebūna. Kadangi raudona spalva mano galvoje tampriai su šaltuoju metų laiku susijusi, tai kaklą prie jo ir priderinau - gan aukštą platų stulpelį, kuris pasikartoja rankogaliuose ir megztinio apačioje.

1-DSC02959

Toliau - reglanas paprastasis, pabrėžtas tik pora gerųjų akių bendrame išvirkščiųjų fone. Ir jei galvojate, kad taip megzti nėra labai smagu, tai turiu prisipažinti, jog ėjau labiau pramintu taku - mezgiau gerosiomis akimis su dviejų išvirkščių akių juosta reglano vietose ir paskui baigtą mezginį išverčiau į kitą pusę.

1-DSC02980

Dviejų gerų (ar išvirkščių, kaip pažiūrėsi) akių juostelė reglano linija nesibaigė, ji toliau ėjo per visą rankovę ir kūną iki stulpelio.

1-DSC02976

Atskyrus rankoves ir kūną, viskas toliau buvo mezgama visiškai lygiai, nekeičiant akių skaičiaus, tik nugarą karts nuo karto pamezgant trumpomis eilėmis.

1-DSC02960

Megztinį pabaigiau tiek pat akių stulpeliu, rankoves prieš megzdama stulpelį stipriai suėmiau.

1-DSC03013

Baigiau megztinį pavasarį, kai nei spalva, nei šiluma netiko prie sezono, užtai sulaukus pirmųjų šalčių, apsirengiau ir išėjau su rudeniniais lapais pasitikti žiemos...:)

1-DSC02962

1-DSC03017

1-DSC03037

1-IMG 30bb76

1-IMG 30nn84

Megztukas megztas kartu sudėjus Plotulopi 1430, 1427, 1426 ir Drops KidSilk 14 bei Rowan KidSilk Haze 681,595, 592.

 

Estiška vilna vyriškiems mezginiams

El. paštas Spausdinti PDF

1- D1C8503

Estiška vilna - vienas geriausių pasirinkimų vyriškiems megztiniams. Ji yra lengva, šilta, puikiai nešiojasi, o spalvų pasirinkimas - nuo visai nedažytų natūralių atspalvių iki ryškių švarių spalvų ir tų pačių atspalvių subtilesnių variantų, pilkos vilnos pagrindu pagamintų, jau nekalbant apie įvairius pereinamų spalvų derinius. Vienu naujausių - mėlynai juodu - turim progos pasigrožėti naujame Rūtos megztinyje vyrui.

1- D1C8506

Megztas, kaip visi Rūtos mezginiai, nuo viršaus ir visos detalės nenutrūkstamai ant virbalų viena po kitos išauga. Visos! Gobtuvo abu kraštai kartu su pečiais susidėlioja į patogų užmetamą kaklo iškirpimą ir užsiaugina visą megztinį. Vientisas mezgimo būdas leidžia dailiai sužaisti nepertaukiamais spalvų perėjimais. Ir jei kam dar kiltų noras, pamačius tokias konstrukcijas, pasakyti, kad mezgimas - neišsilavinučių močiučių darbas,  aš pati pirmoji paieškosiu gero akmenuko...;).

1- D1C8518

Dvigijė estiška vilna yra gana plonas siūlas, bet užtai labai skalsus ir lengvas. Rūta išsaugojo pastarąją savybę, pasirinkdama apimtinį raštą. Nuolatinės pynės - tai jums ne poilsinė kelionė, kur viskas įskaičiuota, bet rezultatas - lengvas ir kartu stambiai atrodantis daiktas - tikrai vertas pastangų.

1- D1C8515

Raštas suteikia gylio ne tik pačiam mezginiui, jis praturtina jį ir spalviškai. Sruogoje - tik dvi spalvos, o mezginyje pynių kalneliai ir kloniai suteikia papildomų atspalvių.

1- D1C8507-001

Prie nuleistų pečių silueto - lygios tiesios rankovės.

1- D1C8517 

Visi kraštai užbaigti bendro paveikslo nekomplikuojančia I-cord juostele. Kalba pynės ir dvi vyriškai santūrios spalvos.

 1- D1C8522

Rūtos Juzėnienės megztas megztukas vyrui ir nuotraukos. Pačios sugalvotas modelis, siūlai - Aade Long 8/2 artistic.

 

Šilti dalykai

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 0dd172'

Jau buvau beišsigąstanti, kad nereiks šiais metais jokių dailių ir lengvų pereinamojo laikotarpio aksesuarų, nes po vasaros tuojau pat ateis žiema. Vos spėjau pagalvoti, kad gal reikėtų pirštinių be pirštų, oras taip atšalo, kad šiltinti reikėjo jau visas rankas. Bet laimei - ačiū gamtai ir centrinio šildymo sezono pradžiai - ruduo stabtelėjo ir nusprendė kiek atsipūsti, net kelis žingsnelius atgal žengtelėjo su vasara deramai atsisveikinti. Ir priminė mums, kad spintoje kaba mieli paltukai neilgomis rankovėmis, o prie jų - ilgos puošnios bepirštės pirštinaitės...

IMG 0hh176

Sudėtos iš pačių įvairiausių kojininių siūlų, plono Rowan fine tweed likučių, jaukiai paraštuotos, kaip įkvėpimas padiktavo, be jokios mechaninio pasikartojimo,

IMG 017kk8

o lygus odinis fonas jų gražumą dar labiau pabrėžia:).

IMG 01fff71

Jolantos Žilinskienės megztos bepirštės pirštinaitės ir nuotraukos.

 

Šiuolaikinio gyvenimo deriniai

El. paštas Spausdinti PDF

1- D1C8588

Rūta yra žmogus šiuolaikiškas ir komfortabilaus šiuolaikinio gyvenimo deriniai, atrasti kitoje tokioje pat šiaurinėje šalyje Danijoje, jai labai ir labai nesvetimi. Vilnos mes jokiu būdu neišsižadame, bet kasdieninis gyvenimas diktuoja savo sąlygas. Tiek namai, tiek mašina žiemą vasarą garantuoja stabilią šilumą, naujų technogijų lauko drabužiai neleidžia nei šalčiui, nei vėjui, nei drėgmei smagiai pakutenti mums šonus ir patys reikalingiausi tampa tie megztukai, kurie nepersistengia nei su storiu, nei su šiluma.

1- D1C8590

Taip pastaruoju metu mėgstamą ir daugelyje Isager modelių sutinkamą tradiciškai vasarinio pluošto derinį su puošniu, lengvu ir šiltu moheriu Rūta panaudojo savo idėjoms įgyvendinti. 

1- D1C8591

Parinkusi panašias moherio ir plokščios japoniškos medvilnės spalvas, ji sukuria švelnų, bet ne per margą melanžą, o tokios skirtingos siūlų tekstūros suteikia jam papildomo subtilaus turtingumo.

1- D1C8594

Prasegamas modelis prisideda prie universalumo koncepcijos - toks rūbas bus reikalingas visus dvylika metų mėnesių.

1- D1C8609

Ir švelni gaivi spalva, ir šmaikščios sagos su flamingais sukuria lengvą ir nerūpestingą vasaros atostogų nuotaiką, bet kam, sakykite, ji gali pamaišyti žiemą?;)

1- D1C8612

Rūta toliau tęsia savo eksperimentus, žaisdama pridėjimais ir nuėmimais, kad pakeistų atskirų mezginio plotų kryptis, kurios ne tik įdomiai sudėlioja gerų akių mezginį lyg iš atskirų geometrinių figūrų,

1- D1C8619

bet dar į tai įkomponuoja modeliavimą pagal figūrą ir rankovių įstatymą! Kokius jau čia žodžius bepridėsi - keliu skrybėlę prieš tokį išradingumą ir žemai lenkiuosi.

1- D1C8620

1- D1C8628

Rūtos Juzėnienės megztas megztukas ir nuotraukos, siūlai - Isager Japanese Cotton 39 kartu su Isager Silk Mohair 62, sagos - Union Knopf.

 

Klasikinės spalvos visiems metų laikams

El. paštas Spausdinti PDF

Orai atšilo, patalpos taip pat (šis mielas sutapimas yra jau dėsningumas;)) ir vėl grįžtame į civilizacijos patogumus, kur žmogų nuo gamtos stichijų ir temperatūrinių kaprizų patikimai saugo pati įvairiausia šildymo/šaldymo technika. Prie tokio komfortabilaus gyvenimo taikosi ir daugelio mūsų garderobas, kur vilnai tenka meilė, o vėsesniems pluoštams - kasdienės pareigos;).

1-IMG gg7635

Naujas Jolantos megztukas iš japoniškos Isager medvilnės yra tobulas tokios šiuolaikiškos spintos pavyzdys - šilta, nešioji vieną, eini į lauką iki mašinos - užsimeti striukę.

1-IMG 7gg610

Klasikinės spalvos puikiai tiks tiek vasarą, tiek žiemą, o įdomus plokščias siūlas sukuria nebanalią, bet ir neįkyrią tekstūrą,

1-IMG 7llk620

kuri ypač gražiai atsiskleidžia žaidžiant gerų akių ir ripso plotais,  

1-IMG 763gg0

o dryžiukai apžaisti tai spalvomis (dalis jų vienspalviai), tai skirtingu eilučių skaičiumi.

1-IMG 76gg7

Visai klasikinis tiesus siluetas su trikampe iškirpte dailiai sumodernintas skeltukais šonuose ir nevienodais priekio bei nugaros ilgiais.

1-IMG 7618kk

O prie megztuko - naujas dėklas telefonui;).

1-IMG 76ff42

Žinoma, niekas tokio derinio  privalomu nepavadintų, bet smagu, tiesa?

1-IMG 7636hh

Ir išbandyti naują raštą vąšeliu, kuris primena megztą virbalais medžiagą, taip pat smagu.

1-IMG 76tt38

Gal telefonas taip pat nori gražiai pasipuošti rudeniui artėjant, tik garsiai nepasako?

1-IMG 7639

Jolantos Gulbinovič megztas megztukas ir nertas telefono dėklas. Siūlai - Isager Japanese Cotton 54, 59, 0.

 


Puslapis 1 iš 35