Dienoraštis

Nerta servetėlė

El. paštas Spausdinti PDF

Vąšeliu nertos servetėlės, kažkada labai populiarios, vienu metu mados vėjams pasikeitus tapusios persona non grata ne viename interjere, dabar sugrįžta su pasunkėjusiu stilingumo, originalumo, jaukumo ir vintažo bagažu.

1-IMG 699yyy9

Sugrįžta tais pačiais kiauraraščiais, bet su įvairiausiais nukrypimais nuo tradiciškai naudotos merserizuotos medvilnės (ir ji yra puiki), pasinaudodamos plačia įvairiausių siūlų tekstūrų ir spalvų pasiūla.

1-IMG 70lk01

Įvaldytas rašto konstravimo pricipas patyrusiai nėrėjai (ir audėjai bei mezgėjai viename asmenyje) leidžia apsieiti be jokių tikslių schemų, o naujas siūlas - plokščia standi japoniška medvilnė - suteikia įprastai namų puošmenai netikėto konceptualumo.

1-IMG 70kl04

Mamos nėriniai iš bet kokio siūlo sušildytų kiekvieno vaiko namus, bet ši servetėlė be emocinio krūvio turi ir labai stiprų stilistinį.

1-IMG 70kj17

Su tokiu daiktu namai nepavirsta senienu muziejumi, o tampa NAMAIS.

1-IMG 702hh2

Irenos Bukienės nerta servetėlė iš Isager Japansk Bomuld 59.

 

Spalvoti voratinkliai

El. paštas Spausdinti PDF

Vąšeliu nerti daiktai yra tvirtesni ir storesni nei iš to paties siūlo megzti virbalais ir tai leidžia nėrimui naudoti pačius ploniausius ir delikačiausius Lace siūlus nerizikuojant paversti subtilią prašmatną skystu beformiu daiktu. Atvirkščiai - vąšelis iš tos plonos šilko ir alpakos gijos išburia pačius dailiausius ir švelniausius nėrinius, tobulus kaip snaigių kristalai, tik šiltus ir spalvotus:).

Dalyte su saliu - nugara

Zosės Nekrašienės nertas šalis ir nuotrauka. Siūlai - Drops Lace 8105, Isager Alpaca 1 Peach, 40; modelis iš 2007 metų "Rankdarbių kraitelės" specialaus numerio "Nerti motyvai".

 

Nertas spalvotas šalikėlis

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 691rr7

Naujame spalvotame šalikėlyje Rimutė taip meistriškai priderino raštą prie spalvinio žingsnio, kad kiekvienas motyvas atrodo tvarkingai vis kitu atspalviu nudažytas:).

1-IMG 69rr20

Paprasta langelių geometrija ne tik puikiai atskleidžia spalvas, bet ir šmaikščiai susišaukia su kamuoliuko pavadinimu (Malerwinkel) - lyg spalvoti nameliai ar margi paveikslėliai...

1-IMG 692kl1

Žinoma, tokiu oru galima ir papokštauti - šalikėlį vietoj spalvoto diržo panaudoti ar dailiu kaspinu užsirišti,

1-IMG 693kl2

bet rudeniui atėjus jis labai rimtai atliks savo pareigas - ir sušildys, ir papuoš:).

1-IMG 6926mjju

Tokiam šalikėliui užteko vieno 100g kojininio kamuoliuko. Anksčiau nenorintiems megzti kojinių iš tokio pirmiausia pasiūlydavome Baktusą, paskui jo įstrižą variantą, gal dabar nauja tendencija gimsta?

1-IMG 69dd27

Juolab pati autorė, tik pabaigusi šį projektą, jau dairosi ką čia dar su tuo stebuklingai geru vąšeliu (aka Clover) panėrus... Siūlau visą šią savaitę pasidairyti kartu:).

1-IMG 69lk29

O dvi paskutinės nuotraukos - lyrinis nukrypimas. Man labai patinka eiti fotografuoti mezginių su pagalbininkais ir kada galvoju apie atskirą seriją užkulisinių nuotraukų. Kol kas dalinuosi pora:).

1-IMG 69kk23

Rimos Daugėlienės nertas šalikėlis iš Zauberball Crazy 2334 (Malerwinkel).

 

Japoniška medvilnė jau nešiojama!

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 710ff8

Stereotipiškai mąstant, šią naują Aušros palaidinę būčiau turėjus "pasitaupyti" kitam pavasariui, kai mezgantys žmonės ims planuoti vasarinius projektus. Bet tiesa yra ta, jog šitokia palaidinė yra ne tik nuostabi vasarai ir tiesiog idealus rūbas šioms dienoms, ji taip pat sėkmingai gali būti nešiojama beveik visus metus stipriai šildomose patalpose po švarkeliu ar šiltesniu megztiniu.
Tyli antra tiesa yra ta, jog man pačiai labai rūpėjo pamatyti pirmus rezultatus iš šio siūlo ir su jumis pasidalinti;).

IMG 710kl9

Tvirtai stipriai sumegzta, kad nepersišviestų ir nereikalautų jokio papildomo pasirengimo po apačia, ji Aušrai suteikė papildomų rūpesčių dėl savo juostelinės struktūros.  Kad nepersisuktų siūlas, teko kitaip kabinti išvirkščias akis. Bet tą žino tik tas, kas darė, o visi kiti mato puikų rezultatą. Net lygiai sumegztas siūlas išlaiko savo įdomią faktūrą ir gerų akių plotai visai neatrodo nuobodžiai.

IMG 711lk1 2

Ypač tokiame elegantiškame spalviniame derinyje,

IMG 71jk12 2

prie kurio specialiai priderintas naujas papuošalas:).

IMG 712kl9 2

Ripsinė apdaila minimalistiškai tobulai užbaigia paveikslą.

IMG 7m137

Aušros Svarauskienės megzta palaidinė iš Isager Japansk Bomuld 0 ir 54.

 

Elegantiška švelnybė

El. paštas Spausdinti PDF

Dar vienas būdas lengvai pereiti rudeniop - pasirinkti labai švelnią ir mielą liesti vilną. 

1-IMG 68gg99

Juokingiausia, kad Spinni vilnos sruogoje čiuopiant visai nepavadinsi švelnia, greičiau atvirkščiai - daugelis net išsigąsta jos vilniškumo ir klaustuką jautruoliams kelią net išskalbtas pavyzdėlis. Bet sudėjus su moheriu įvyksta kaži kokia tai alchemija - aš vis ratais vaikščiojau apie naują Jolantos megztuką ir taikiausi jį paliesti, negalėdama patikėti rezultatu. Jausmas toks, lyg glaustumeisi prie šilto gyvo debesėlio...

1-IMG 69tt03

Elegantišką spalvų derinį atitinka ir modelis - santūrus ir išlaikytas, su dailiom subtiliom detalėms.

1-IMG 690gg4

Universalią reglano liniją pabrėžia ripsinė juostelė, kuri pasikartoja pagrindiniame rašte ir - platesnė - užsegimo juostoje bei krašteliuose.

1-IMG 69yy08

Rankogaliuose ir megztinio apačioje plačios gerų akių juostos, poros ripso akių atskirtos, organiškai pereina į pyneles, lengvai išmodeliuodamos mezginį be jokių papildomų suėmimų.

1-IMG 69lkj16

Užsegimo dėka modelis dar universalesnis nuolat kintančių orų atžvilgiu - čia užsisegei, čia greit prasisegei su saule kartu. Sunku rasti patogesnį daiktą šioms dienoms...:)

1-IMG 69rr13

Jolantos Žilinskienės megztas megztukas iš Isager Spinni 58 su Isager Silk Mohair 6.

 


Puslapis 1 iš 31