Dienoraštis

Paryžius-Nida

El. paštas Spausdinti PDF

Parašiau pavadinimą ir prisiminiau tolimus laikus, kai aš, dar mokinukė, kartu su studentais ir profesoriais dalyvavau VU "Romuvos" kompleksinėje ekspedicijoje. Sėdim su drauge ant ežero kranto ir matom, kitoje jo pusėje važiuoja didelis ekspresas, tokie tais laikais kursuodavo automagistralėmis tik tarp pačių svarbiausių Lietuvos miestų. Ant jo šono užrašas: "Vilnius-Vištytis". Vaidenasi? Saulė perkepino? Draugė žiūri prisimerkus ir sako: "Kitas bus "Paryžius-Vištytis""... Jo mes nesulaukėm, gal per trumpai sėdėjom?;) Pasirodo, reikėjo tik keletą metelių luktelti - Jolanta savo nėriniu kelioninių mezginių konkursui įrodė, kad egzistuoja labai gražus tiesioginis susisiekimas, ne tarp Vištyčio, tiesa, bet tarp ne ką stipriai didesnės Nidos ir Paryžiaus. 

IMG 3057 2

"Paskutinė kelionė prieš karantiną. Paryžius. Čia, per mados savaitę, akys užkliuvo už įdomios suknios, tačiau nė nenumaniau, kad ji taps įkvėpimu vasarą Nidoje.

imageggg

Ir štai, kaip ir kiekvieną vidurvasarį, aš Nidoje. Būdama čia jautiesi lyg kitoje šalyje. Bet čia juk mūsų Lietuva. Kuršių Nerija labai graži. Sėdėdama kopose stebėjau, kaip vėjas žaidžia su gležnomis kopų pievų gėlėmis.

IMG 455jj5 IMG 4551ttt
IMG 4552ff IMG 4557hh
IMG 4558jj imaggge 3

 

IMG 4563jjj

IMG 4565vv

Noras kažką nunerti buvo seniai, tad paėmus kabliuką, ėmiau jungti įvairių spalvų gėlytes. Jų spalvos iš kopų pievos. Kiek nunėrus, galvoje kirbėjo klausimas, jog kažką panašaus aš jau mačiau! Bingo! Paryžius, suknelė. Suradau nuotrauką, panašu. Žmogaus smegenys unikalios. Jos reikalingu metu ištraukia ir panaudoja informaciją. Tai puiku,tad, pagauta įkvėpimo nėriau .Viso sujungiau 853 gėlytes į skarą, kuri man primins šią vasarą Nidoje. Primins ir Paryžių!"

IMG 3051dd 2

Maršrutas, apsukęs du svarbius taškus šių metų Jolantos gyvenime, baigėsi Vilniuje, kur skara buvo prisimatuota,

IMG 30kjk45

išglostyta ir apaikčiota:).

IMG 30lk42 3

O visiems, keliaujantiems (ar svajojantiems apie keliones;)) ir mezgantiems ji teprimena kelioninių mezginių konkursą, kurio finišas jau už dviejų savaičių. Kas turit jam paruošę mezginį, pasirodykite, o jei dar brandinate idėją, greitai čiupkit virbalus ar vąšelį:).

IMG jk3047 2

Jolantos Žilinskienės nerta skara iš pačių įvairiausių kojininių siūlų - Drops Delight 04, Regia 4-ply 00017, Admiral Tweed 980, Opal Relief 9490. Modelis (būsit nustebinti!) - 86-13 a - Crocheted Shawl.

 

Rudeniniai obuoliai

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 04ff58

Megztukas, megztas pavasarį, yra vienas pirmųjų naujųjų estiškų pereinamų spalvų melanžų įsikūnijimų, bet tokių gražių rudeniškų spalvų, kad tyčia nuo manęs pasislėpė kompiuteryje tarp visų nuotraukų ir pamojavo ranka tik dabar, vasarai pasibaigus;).

1-IMG 04vv60

Be melanžo šis spalvynas yra gryna vaivorykštė, o tik imi maišyti spalvas ir jau iš dangaus leidiesi ant žemės su visais turtingais lapų, šakų, pro jas spindinčio dangaus, šalnos pakąstų uogų atspalviais. O tos sagos obuoliukai, nors im ir raškyk! (Kam neužteks, dar ausyse po puselę;).)

1-IMG 046gg1

Visi melanžai labai draugauja su smulkiais tekstūriniais raštais, nes šie dar labiau spalvas supina, tad Vilmos pasirinktas dvigubas perliukas - į dešimtuką!

1-IMG 046gg8

Susegamas reglanas - vienas universaliausių modelių. Vilma dailiai pritaikė proporcijas prie šiandienos mados - nesiauros rankovės, tiesus ir neilgas siluetas.

1-IMG 046hh4

Ruduo gamtoje kartais peršoka tą puošniąją spalvingą fazę, akivaizdu, kad tais metais jis atostogauja kaip kieno spintose;). Bet mes patys  visada galime nusispalvoti bet kokį sezoną sau gražiausiomis varsomis. O plati šypsena nušvies darganas ryškiau už saulę:).

1-IMG 0466gg

Vilmos Balčiūnienės megztas megztukas iš Aade Long 8/2 artistic siūlų, sagos - Union Knopf.

 

K+M

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC03957

Pamenate, kaip vaikystėje erzindavome simpatizuojančius vienas kitam (o kartais - ypač! - kai jausmas vienpusis) berniukus ir mergaites supliusuodami pirmas jų vardų raides ir po lygybės ženklo gaudami širdelę su prierašu KM (karšta meilė)?

DSC06268

Paaugusiems žmonėms, kuriantiems šeimą, žodžiai karšta meilė jau nebekvepia patyčiomis, o tik saldžia realybe. O kad toji realybė dviguba, aš supratau tik jau fotografuodama vestuvinę dovaną - pagalvėles su jaunųjų inicialais. Nebereikia nė veiksmo tęsti, tik pridedi prie vardo K vardą M ir jau turi karštą meilę:).

DSC06262

Pagalvėlių dizainą sukūrė Rüdiger Schlömer, grafikos dizaineris iš Brėmeno, sujungdamas savo domėjimąsi tekstile ir šriftais į vieną visumą. (Beje, jo knyga su įvairiausiai išmegztas įvairiais šriftais "Pixel, Patch und Pattern" yra MZ bibliotekoje:).)

1-DSC03959

Šis modelis (Movable Type Cushion) sukurtas Johanno Gutenbergo išradimo - judančių raidžių (kai spausdinamas ne ištisas žodis, o surenkamas iš atskirų raidžių) garbei. Pagalvėlių forma leidžia ant sofos "atsispausdinti" kokį nori žodį. Aš vestuvėms, savaime suprantama, pasirinkau KM (tiesa sakant, mezgiau inicialus, bet kad jie patys taip gražiai prasmingai susidėliojo, tai ir prisiiėmiau sau idėją;)), galima bus inicialus dauginti augant šeimai. Ir burti iš to, žinoma;).

1-DSC03978

Raidės - Anti Alias Alphabet - yra stipriai iki pikselių išdidintas Helvetica šriftas, 1957 metais sukurtas Max Miedinger.

DSC06265

Idėja galbūt kiek gražesnė grafiniame pavidale nei mezginyje, nes ženklai labai "nemezgėjiškai" išdėstyti - rašto siūlas turi būti nuolat mezgamas kartu kartais dėl vienos ir poros akių ir nuolatinis jo tvirtinimas neišvengiamai taikosi lipti į gerąją pusę. Gryna vilna gal tuo atveju geriau atrodytų (labiau liptų) nei jos derinys su medvilne, bet pastarasis man pasirodė labai malonus liestis prie veido, kas pagalvėlėms tikrai ne perteklinė prabanga;). O ir nešiojasi Drops Cotton Merino pavydėtinai gerai!

1-DSC03983

Ne visai tvarkinga pūga iš palaidų išvirkščios pusės siūlų ne fasadinėje pagalvėlės pusėje susidėlioja į ritmingą sniegą, mano žaliu pasirinkimu, miške, tai ir sagos pritaikytos su pušų šakelėmis ir kankorėžiais. Iš to paties miško;).

DSC06271

Kol kas ant bendros sofos užteks šių dviejų raidžių užrašo, linkiu kad jis visuomet turėtų tik tą vieną prasmę. O jei prisidės tęsinys, 

DSC06273

pažadu naujas raides kiekvienai atžalai:).

DSC06274

DSC06277

Pagalvėlės megztos iš Drops Cotton Merino 11, modelis - "Movable Type Cushion – Anti Alias Alphabet".

 

Don't ask

El. paštas Spausdinti PDF

Dalia savo šiųmetiniais mezginiais toliau demonstruoja meilę poliariškumams. Tai islandiška vilna per vasaros karščius, tai lengva medvilnė šaltam sezonui...

IMG 297nn7 2

Apsirūpinusi nauja lengva trumpom rankovėm palaidine rudeniui, ji įtaisė komfortišką rūbą savo kūnui, o islandiškos vilnos visą vasarą šaukėsi jos širdis, tai kaip atsispirsi??? Naujas megztukas ne šiaip iš isladiškos vilnos, ji dar ir su moheriu kartu sudėta;). Nes derinys toks gražus, taip dailiai guli ir taip smagu jį čiuopti...

IMG 29jj87 2

Truputį padūsavo tik, ar bus progų jį panešioti, bet ne visai tuo adresu, jei tikėjosi supratimo - tokio tipo mezginiai sudaro mano spintos didžiumą ir aš greičiau klausčiau, kaip be jų išgyventi žiemą;).

IMG 2vv993

Išsirinkusi megztukui kad ir turtingą, bet neryškią rusvą naująją Plotulopi spalvą ir pridėjusi prie vilnos visai rusvai pilką nedažytą Isager moherį, rodos, turėjo gauti tokį žemės gabaliuką ant kupros, bet - o stebukle! - pridėjo oranžinių ir melsvų blikų pilnas Kristinos sagas ir visi spalvoti vilnos margumynai sužydėjo, suspindo! Sagos prarado savo išskirtinį ryškumą, kuris truputį akį rėžė, kol jos dar gulėjo dėžutėje, pasidalino juo su mezginio medžiaga ir jaukiai įsitaisė joje kaip žiedai pievoje.

IMG 29hh89

Atskiro pagiriamojo žodžio vertas modelis - vienas naujausių dizainerės Isabell Kraemer kūrinių, stilistiškai pratęsiantis jos minimalistinių, apgalvotom negausiom detalėm ir labai nešiojamų megztinių kolekciją. Dalia atsisakė ir pridėtinių kišenių, o kai visko nedaug, tai viskas labai svaru. Vien ta menama siūlė nugaroje kokia garsi ir net moheris jos nenuslopina!

IMG 298gg1 2

Proporcijas ji taip pat sau pasikoregavo, statytas rankoves pavertusi pusiau reglanu ir kiek paplatinusi. LABAI nešiojamam daiktui - atlikėja su dizainere viena kitos vertos:).

IMG gg978 2 

Dalios Liepuonienės megztas megztukas Istex Plotulopi 2020 kartu su Isager Silk Mohair 7S. Modelis - "Don't ask".

 

Nuala

El. paštas Spausdinti PDF

20200731 132534

Vasarinės palaidinės (tai yra neilgomis rankovėmis ir rekomenduojama nevilnone sudėtimi) iš storo siūlo yra tikras iššūkis. Iš vienos pusės, taip raiškiausiai atsiskleidžia raštas, iš kitos - tokio storio medvilnė, kaip pats populiariausias siūlas šiltam sezonui, yra labai sunki, džiūna savaitėm ir neduokdie patekti su ja į rimtą lietų, šaltų ir šlapių svorių kilnojimo treniruotė garantuota. Kartais su papildomomis atostogomis lovoje;).

20200731 133720

Židronė savo numatytam modeliui pasirinko kompromisą - vilnos ir medvilnės derinį, kuris dėl ypatingo skalsumo yra labai lengvas, ir planavo perskaičiuoti aprašymą plonesniam siūlui. Projektas šitą idėją atmetė. Teoriškai gali viską megzti iš visko, bet toli gražu ne viskas bus praktiška ir ypač gražu. Reikėjo keisti modelį arba siūlus. Židronė ir šitą kartą rado kompromisą - prie plono ir lengvo Jardim siūlo pridėjo lietuvišką liną, pritaikiusi atspalvį.

20200731 133957

Lengvumo linas, hm hm, nesuteikė, bet jo buvo tik dalis, ir tuos papildomus gramus jis su kaupu kompensavo rašto ryškumu, gražiu kritimu ir labai subtiliu spalvos melanžu.

20200731 134634

Vėsią vasaros, šiltą rudens dieną, apatiniu sluoksniu permainingą, Židronė įsitaisė tikrai universalų rūbą. Šiais metais pati išbandžiusi tokį megztuko ir palaidinės hibridą, negaliu atsidžiaugti iki šiol:).

20200731 135506

Židronės Stankevičienės megzta palaidinė ir nuotraukos. Siūlai - Jardim 31 kartu 4 gijų lietuvišku linu, modelis - "Nuala".

 


Puslapis 1 iš 34