Lietuviškas linas šiaurietiškai

El. paštas Spausdinti PDF

Kur susirenka keli draugai, visada gali tikėtis kokių nors idėjų proveržio. Iš mezgimo draugų susitikimų gimsta naujos idėjos, savaime suprantama,  mezgimo srityje.

1-DSCN0389

Trys mezgėjos iš Estijos ir Suomijos susitiko Vilniuje. Ir labiausiai joms Lietuvoje rūpėjo lietuviški siūlai. Kai oro temperatūra virš 30 laipsnių, tai natūralus pasirinkimas - linas. (Lietuviškas linas -  patrauklus ir gerokai žemesnėje temperatūroje, bet papildomi laipsniai priduoda jam dar daugiau traukos;))

1-DSCN0405

Dvi draugės pradėjo savo mezginius beveik tuo pat metu. Jei pažiūrėsite į Mios ir Annos dienoraščius, nesunkiai atskirsit, kas kam priklauso;). Pagrindinė idėja - dviejų panašių spalvų lino derinys. Melanže tos spalvos nekovoja stengdamos vieną kitą perrėkti, o subtiliai susimargina toje pačioje gamoje. Mia turėjo idėją vieną spalvą imti pagrindine, o pridėti prie jos tris panašias, suskirstant palaidinę į tris dalis. Laimėjo minimalizmas:).

1-IMG 5796

Ir neįtikėtinu greičiu gimė dvi lininės palaidinės.

1-Pellavatoppi2 522x640

Abi megztos lygiu raštu tik su ripso intarpais šonuose

1-IMG 5798

ir pečiuose:

1-IMG 5800

Mia papildė siaurą Annos juostelę paprastų skylučių juosta.

1-Pellavatoppi5 640x391

Tokia pat skylučių juostelė puošia ir apačią.

1-Pellavatoppi3 640x427 

 Annos palaidinė turi mažas rankovėles.

1-IMG 5790

Abi tokios panašios ir kartu tokios skirtingos, atspindinčios kiekvienos mezgėjos skonį ir stilių - spalvų pasirinkime, smulkiausiose detalėse... Mezgėjos trys, o palaidinės dvi? Gal būtų ir buvusios trys, bet kai prisijungė trečia draugė, "Mezgimo Zona" užsidarė trumpoms karščio atostogoms. Teks laukti kitų metų?:)).

1-Pellavatoppi4 325x640

Juodai pilka palaidinė megzta Annos Verschik iš dvigubo lietuviško lino, mėlynai violetinė - megzta ir fotografuota Mios iš tų pačių siūlų. Modeliai - abiejų pačių sukurti.

 

 

 

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 14 Rugpjūtis 2014 08:24  

Naujas komentaras

Saugos kodas
Atnaujinti