Dienoraštis

Spalvotas penktadienis

El. paštas Spausdinti PDF

Vyriškų megztinių savaitę baigiam penktadienine šventine gaida. Dovilės nuotraukos atitinkamai nuteikiančios:). Ar gali būti sunku megzti vyrišką megztinį iš Noro siūlų? Dydis čia kaip ilgose atostogose ar skaniam maiste, ar mieloj kompanijoje vienareikšmiškai reiškia gėrį. Kuo didesnis, tuo geriau!

photogg 2

Viskas šiame megztinyje nuteikia džiaugsmingai - tai megztinis vyrui, nebėgančiam nuo spalvų. 

phoggto 3

Smagūs spalvoti dryželiai nepakrinka, susisuka vieningame šventiškame kaleidoskope. Kitaip ir būti negali, Noro spalvos pačios iš savęs netelpančios į jokius rėmus, dryžuojant paeiliui du spalvotus kamuolius, harmoningai susidėlioja į unikalų paveikslą. O koks malonumas sekti mezgant tas dryžiukų dėliones!

phothho 4

To ir linkiu ateinantį visiems mezgantiems, kad tiek procesas, tiek rezultatas teiktų didelį džiaugsmą!

pnnhoto 1

Dovilės Žydelienės megztas megztinis broliui ir nuotraukos. Siūlai - Noro Silk Garden Sock 267 ir 313, jų MZ jau nebėra, jį sėkmingai pakeis bet kurios Flower Bed spalvos.

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Liepa 2016 10:11
 

Megztiniai iš kojininių siūlų

El. paštas Spausdinti PDF

Kojininiai siūlai - visi žinom - nereiškia, jog aukščiau kojų joks mezginys iš jų netinkamas. Jie reiškia tvirtumą, nes mus nešiojančios kojos turi atlaikyti labai labai daug. Tokių didelių išbandymų vyriški megztiniai lyg ir nepatiria, tačiau... tvirtumas dar nė vienam jų nepakenkė.

P 20160619 182006 medium2

Aušra ne vieną vyrišką megztinį iš 4 gijų plonų kojininių siūlų numezgusi, yra puikiausias pavyzdys, kad tai yra misija įmanoma

P 20160619 182022 medium2

Gražiausias dalykas man šiame naujausiame megztinyje yra kojininių siūlų margumo ir klasikinio vyriško megztinio elementų (pynės, juostos, perliukas) derinys. Rodos, kovotų šie du elementai tarpusavyje kaip vanduo su ugnimi, kas ką, bet rezultatas - matomas raštas ir turtinga spalva. Chapeau!

P 20160619 182040 medium2

Aušros Svarauskienės megztas megztinis sūnui ir nuotraukos, siūlai - Drops Fabel 910.

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Liepa 2016 10:19
 

Rūtos kolekcija

El. paštas Spausdinti PDF

Kai kurios mezgimo draugės bando nugalėti savo "egoizmą", skaitindamos viena kitą megzti porą megztinių sau, vieną vyrui, porą sau, vėl vyrą prisiminti. (Jei kam tokia matematika pasirodytų neteisinga, tai dauguma pritartų, bet ne vyrų naudai;).) Tuo tarpu Rūta neskaičiuodama su džiaugsmu kuria ištisas kolekcijas sūnui (vyras taip pat nenuskriaustas, jei ką;)).

5D1C2218

Kadangi nešiotojas nėra iš tų, ką apvilksi, tas gerai, o turi savo stilių ir nuomonę apie drabužius, tai darbas pradinėje stadijoje vyksta komandinis. Norai, fantazijos ir pageidavimai derinami su mezgimo technologijom, galimybėm, meistriškumu.

5D1C2223

Šis storos estiškos vilnos megztinis turėjo priminti šarvus.

5D1C2221

Stambios pynės derinamos su smulkesnėmis, o tarp jų dar perlinė juostelė rašto tekstūrai paryškinti.

5D1C2222

Ir taip nemenkus pečius paplatinanti rankovių įstatymo detalė bei užsakyta šalinė apykaklė. 

5D1C2228

Šis megztinis megztas kiek anksčiau, visos istorijos nepamenu,

5D1C6057

tik pgeidautus raištukus priekyje

5D1C6058

ir labai didelį gobtuvą su kutu.

5D1C6061

Štai tokį!:)

5D1C6064

Šiltas žieminis megztinis vietoj švarko iš Sirri vilnos.

IMG 8280

Susegamas iš abiejų galų praveriamu užtrauktuku, privalomas gobtuvas, 

IMG 8286

megztas tuo metu Rūtos domėtųsi iliuziniu raštu, todėl langeliai matosi tik tam tikru kampu. Įspūdinga kolekcija?:)

IMG 8296

Visi megztiniai megzti ir fotografuoti Rūtos Juzėnienės. Garstyčių spalvos megztinis megztas iš Aade Long 8/3 vienspalvės vilnos kartu su marga 8/2 (grey-orange) ir prie jos pridėta tos pačios gelsvos spalvos vienspalve. Antras megztukas megztas iš Rowan Felted Tweed 173 ir 178. Trečiasis megztas iš Sirri 20 ir C14.

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Liepa 2016 11:18
 

Stori vyriški megztiniai

El. paštas Spausdinti PDF

Kam vis tiek vyriški megztiniai labai jau didelis iššūkis atrodo, siūlau pradėti nuo storesnių siūlų. Viskas juda greičiau, o storas megztinis dar niekam žiemos nesugadino. Šiandieniniai trys - iš Drops Big Delight ir islandiškos vilnos. Visi mezgami 4-5 numerio virbalais, skamba patraukliai?

000 7590

Drops Big Delight margas pats iš savęs ir įdomiai atrodo pačiam paprasčiausiam lygiam mezgime.

000 7563

Simetrijos mylėtojams patiks Neringos sutaikytos rankovių bei pagrindo spalvos, o madų vėjus besekantiems - madingas siluetas.

000 7591

Dar vienas šiltas, santūrus ir labai vyriškas megztinis iš islandiško Lettlopi.

DSC 0272

Šiltas (tiesiai po žiemos vartais!), bet labai lengvas, dailiai ir kartu neperkrautai Rūtos priderintu juostų, pereinančių į langelius raštu, vienos populiariausių vyriškiems (ir ne tik) mezginiams spalvų.

DSC 0303

Su neįkainojamu priedu nešiotojui - siūlo etikete, kur rasti ir sudėtį, ir (svarbiausia!) priežiūrą.

DSC 0305

Į eilę prie žiemos vartų rikiuojasi ir šis Kristinos tėčiui megztas megztukas iš dvigubo Plotulopi siūlo ("šilčiausias iš jo garderobo :)"), kur dvigubas siūlas dar pastorėja raštuotoje dalyje.

File 000.jpyyeg

Populiarusis Riddari modelis švarių, "teisingų" spalvų. Ką gąsdina rašto sudėtingumas, tai jis greičiau veja, nei stabdo mezgimą, taip įdomu, kad bus po eilutės, paskui po kitos...

File 000

Margas megztinis megztas Neringos MiržinskienėsDrops Big Delight 03 (mėtinis šokoladas). Mėlynas megztinis megztas Rūtos Iliuk iš Lettlopi 1403. Margas islandiškas megztinis megztas Kristinos Milčienės, modelis - Riddari, siūlai - Plotulopi 1052, 1053, 1432, 0001, 1427, 1430. Nuotraukos autorių.

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Liepa 2016 11:33
 

Vyriški megztiniai

El. paštas Spausdinti PDF

Vyriški megztiniai - truputį (hm, hm...) apleista tema MZ dienoraštyje. Tiesa, ir mezgėjų planuose jie figūruoja toli gražu ne pirmame... dešimtuke. Daugelį gąsdina reikalo mastas, nors iš tiesų tai akys labiau bijo nei rankos. Pats laikas taisyti padėtį, juk vasara - atostogų ir rimtų mezginių metas, tiesa? Jei kasdieniniame bėgime rankos neprieina prie didelių projektų, tai vasarą ir vakarai šviesesni ir ilgesni, ir tos pačios atostogos suplanuotos, per kurias juk dažnai ne tik intensyviai keliaujame, bet ir visai pasyviai leidžiame ramias dienas kaimuose ar kurortuose. Didelis šiltas vyriškas megztinis tebus viena naudingiausių vasaros dovanų rudeniui.

4 mediukm2

Pradedam nuo klasikos - tvido, lietingi orai tam gerai nuteikia... Tiesa, šiandien pristatomas tvidas (tiek plonesnis, tiek storesnis) jau nebegaminamas, bet greitai skubančių MZ dar laukia nemenkos atsargos;).

3 mediumj2

Ievos megztinis vyriškas visomis prasmėmis - ir tvidas labai jau gerai pritinka, ir modelio dizaineris - vyras.

1 mediujm2

Megztas iš storesnio DK tvido su priderintu dvigubu plonesniu (nes reikėjo geltonos spalvos!), megztinis ir įdomus, ir vyriškai santūrus tuo pat metu.

2 medijum2

Gražios detalės džiugina ir mezgėją, ir jau nešiojamą megztinį pastebinčius. Spalvų derinys - tokia klasika, kad net savo anglišką pavadinimą užgyveno (grellow).

5 medijum2

Dar vienas tvidinis megztinis - tikras meilės darbas iš gan plono siūlo.

IMG 0116

Klasikiniam tvidui visi vyriškos mezgimo klasikos elementai - pynės, perliukas ir juostos.

IMG 0117

Vyriškai santūri spalva tvido taškeliais linksmai pabarstyta. Nestoras, šiltas, puikiai išmodeliuotas, visur tinkantis - svajonių megztinis!

IMG 0118

Geltonai pilkas megztinis megztas Ievos Šimkutės-PilelėsRowan Tweed DK 586 ir dvigubo Rowan Fine Tweed 383, modelis - "Drangey", daugiau įspūdžių - Ievos dienoraštyje.  Mėlynas megztinis megztas Jolantos Žilinskienės iš Rowan Fine Tweed 365. Nuotraukos - autorių.

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Liepa 2016 09:09
 
Puslapis 1 iš 24