Dienoraštis

Megztos kelnės

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 17h65

Tęsdama pasakojimą apie populiarius dalykus mezgimo pasaulyje, negaliu nepaminėti dar vienos sparčiai kylančios žvaigždės - megztų kelnių.

IMG 23lk01

Labai man įdomu stebėti, kaip susieina ir išsiskiria pramoninės mados ir rankdarbistinio pasaulio keliai. Abu jie turi savo traukos jėgas, bet jei pramoninė mada labiau atspindi vartotojo poreikius, tai antroji - kūriančio ir gaminančio (maker) žmogaus interesus. Megztos kelnės - labai ypatinga mezgančio pasaulio dalis. Žinoma, galit man pirštu baksnoti į krūvas masinės produkcijos, vadinamos tuo pat vardu, jas renkasi paprastai tokio amžiaus damos, kai jau ir nelabai atsimeni, kad dama, ir rinkdamasi tarp patogumo ir grožio, nedvejodama tiesi ranką pirmajam. Šiandieninio įrašo herojės - visai kito lizdo paukščiai.

IMG 17gh80

Taip, jos taip pat patogios ir šiltos, tik šiltumas jų toks labai sexy. Ne veltui žymiausi mezgimo dizaineriai niekaip šito daikto savo kūryboje neapeina. Jos gali būti aptemptos kaip timpos, gali būti laisvesnės, gali būti iki kelių ar visai ilgų kelnaičių ilgio, bet visos - valiūkiškos ir šmaikščios, kaip šokoladas su pipirais.

71c69c31-8bb1-4565-8aba-99f2942f1eb6

Dalia mezgė šias kelnes savo draugei slidinėjimo išvykai ir mes visos, už nugaros stovėdamos ir stebėdamos procesą, varvinom seilę. Nesvarbu, kad net nesiruošėme slidinėti, mums visoms labai užsireikė "slidinėjimo kelnių".

59e92791-6028-443e-a8a0-0e20818a8f85

Kad net ir tų slidžių iš arti nemačiusios, galėtume pasidėti koją ant sportinių drabužių vitrinos ir kaip Merė Popins su palegvėjimu atsidūsti, kad gražiausia, kas matosi lange - tai aš pati:).

IMG 176kj7

Kelnes galima megzti iš bet kokių siūlų, bet kojininiai yra turbūt pats geriausias pasirinkimas ir dėl savo storio, ir dėl patvarumo, ir dėl gražaus mažam akių skaičiui pritaikyto marginimo.

IMG 175jh9

Dalia paėmė kelių spalvų Opal kamuoliukus ir keitė juos kas eilutę. Labai dėl simetrijos nemirė (nes bergždžias tai užsiėmimas, kai kamuolio spalvos savo tvarka kinta), bet vis tais keliais kamuoliais žongliruodama suvedė viską į labai vientisą ir harmoningą visumą.

IMG 17jk62

Viršuje viskas baigiasi dviguba juostele gumai 200% komfortui, o dar šimtuką neabejotinai pridės praeivių žvilgsniai;). 

IMG 175klo4

Dalios Liepuonienės megztos kelnės iš Opal Schafpate IX  9410, 9411, 9413 ir 9417. Mezgimo instrukciją (modifikuota) rasite čia, nuotraukos ant modelio - Rasos Baronienės.

Atnaujinta Penktadienis, 22 Vasaris 2019 18:24
 

Žiemos pabaiga

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 26gg41

Aš tikrai ilgai laikiausi. Būdama įsitikinusi, kad moheris - ne mano siūlas (bandžiau gilioj jaunystėj derinius su juo, bet moheris tuo metu pasitaikė su poliamidu, graužlus ir dygus, tai jokio gerumo nepajutau), parduotuvėje numezgiau kelis pavyzdėlius, dar kartą save įtikinau, kad šis efemeriškas, vos tarp pirštų užčiuopiamas siūlas skirtas labiau fėjoms nei žmonėms, jo lentynas pildydavau tik dėl pastovios ir didelės mezgėjų meilės. Visas vis dažniau šmėžuojančias internete mezginių nuotraukas su moheriu prasukdavau kaip manęs neliečiančias, kol jos pasiekė kritinę masę ir... išlaužė užtvaras mano galvoje.
Tiesa, pirmas skambutis nuskambėjo pamačius Židronės kojines. Aš susižavėjusi net moherio atsidėjau, kad ir pati pabandyčiau. Kada nors.

IMG 265g0

 O kai jau tie moheriniai deriniai pramušė, tai nusprendžiau šokti stačia galva į pačią pūkuotumo jūrą, sudėjusi moherį su islandiška neverpta Plotulopi vilna, kuri ir pati viena net labai nesistengus gali apsimesti jei ne iš moherio, tai su - tikrai. Ir jei galvojate, kad aš protingai nusprendžiau pabandyti vieną variantą ir pažiūrėti, tai jau ne - susidėjau siūlus visai Prancūzijos vėliavai. Ir antras megztinis, raudonas, jau prie pabaigos;).

IMG 267lli6

Labai mane žavėjo moherio gebėjimas visas spalvas kaip akvarelėje sulieti, tai išsirinkau ne vienspalvį, o pereinamų spalvų derinį - islandiška vilna prasideda kremine balta, per rusvą pereina prie šviesiai pilkos ir kiek tamsesnė galuose. Moheris išsirikiavo nuo baltos iki rusvos spalvų. Ir viską sumaišė, susuko tik jam žinoma tvarka - vietoj mano planuotų perėjimų gavosi toks murzino tirpstančio sniego pilnas vėlyvos žiemos peizažas.

IMG 26d53

Išsitraukiau Kornelijos man prieš kelis metus megztą baktusą iš tokių pat žiemos pabaigos spalvų (Kornelija garantuotai numatė mano šiandieninį megztuką, ji tą sugeba!) ir išėjau į pavasarėjantį mišką fotografuotis.

IMG 266lh9

Modeliui įkvėpimo tašku buvo šis megztinis, bet siūlai ne tik spalvas, ir modelį pakreipė tik jiems vieniems žinoma linkme.

IMG 2k672

Pradėjau geromis akimis nuo neaukšto kaklo, pridėdinėjau pečių linijoje kiekvienoje eilėje, kol ji geroakai perkopė statytai rankovei skirtą vietą, tada priekį ir nugarą išskyriau ir mezgiau atskirai tiesiai, paplatindama link pažastų, kad megztinis platus išeitų. Karts nuo karto nugarą pramegzdavau papildomom trumpom eilėm, kad ji pailgėtų.

IMG 2gg666

Pabaigus kūną, surinkau susidariusioje skylėje rankovei akis ir vos vos pamezgusi trumpomis eilėmis, kad nebūtų jau visai stačiakampis, tiesiai be jokių susiaurinimų numezgiau iki pat rankogalio. Taip išbandžiau dar vieną man jau kurį laiką ramybės nedavusią idėją - senokai stebiu, kaip siauros rankovės virsta plačiomis ir pačiai labai tokių užsireikė.

IMG 268991

Po gana ilgo žieminio svogūninio stiliaus, sunku man priprasti, kad vienas(!) megztinis gali būti ir toks lengvas, ir toks šiltas vienu metu.

IMG 26lk91

Ta siūlų kombinacija, kurios kiekvienai sudėtinei daliai turėjau kokių nors pretenzijų, susimezgė į tokio jaukumo daiktą, kad norisi prie jo liestis kaip prie gyvo.

IMG 26lk88

Jis ir guli nesubliūkšdamas, ir krenta tiek, kiek reikia, ir, moheriu pastiprinus neverptą islandišką vilna, jis, tikiu, man tarnaus, dar ilgai sniegui nutirpus. Ne vieną žiemą:).

IMG 26ljk56

Megztukas megztas iš Plotulopi 1026, 1038, 1027 kartu sudėtu su Rowan KidSilk Haze 634, 590 ir Isager Strik Silk Mohair 62.

Atnaujinta Penktadienis, 22 Vasaris 2019 18:41
 

Žydinčios sakuros

El. paštas Spausdinti PDF

20190118 141356 medium2

Vakarykščiame (ir kai kuriuose senesniuose įrašuose) moheris margų siūlų draugijoje suveikia kaip spalvinės alchemijos kaltininkas, bet ir vienspalviame derinyje jis yra oi koks geras!

20190118 141417 medium2

Kalbant ne apie siūlų sudėtį, o apie patį modelį - bais geras tas Eglės pamėgimas ilgų, beveik kelius siekiančių prasegamų megztukų. Jie ir prie kelnių šilti ir jaukūs,

20190118 141505 medium2

ir plonas šventines suknutes paverčia visų sezonų drabužiais, neatimdami nei kruopelės puošnios elegancijos.

20190128 154539 0  medium2

Alpakų vilna su moheriu ir šilku yra ne tik labai puošnus, bet ir labai šiltas derinys,

20190118 141510 0  medium2

gražiai gulintis ir dailiai krentantis.

20190128 154550 medium2

Du siūlai yra labai artimų spalvų ir kartu sudėti sukuria vienspalvio drabužio įspūdį,

20181019 155226 medium2

tik tas vienspalviškumas toks turtingas ir virpantis, toks švelniu rausvu ūku apgaubtas, lyg medžiai žiedlapių sniegu...

IMG 20190118 151635 787 medium2

Eglės Lašinskienės megztas ilgas megztinis ir nuotraukos. Modelis - "Beccs", siūlai - Drops Puna 09, Rowan KidSilk Haze 580.

Atnaujinta Trečiadienis, 20 Vasaris 2019 10:25
 

Ant bangos

El. paštas Spausdinti PDF

Vakarykštis įrašas nepasipildė ir gaudydama atostogaujantį burtų nykštuką, kuris ištrauks prizo laimėtoją, noriu papasakoti apie vieną ypatingai populiarią pastaruoju metu tendenciją mezgimo pasaulyje - tai visur egzistuojantis moheris. Papasakoti - ne visai tas žodis, nes tai tokia "naujiena", kad tendencijos šios turbūt tik aklas nepastebėjo.  Moheris dedamas prie pačių įvairiausių siūlų ir nepaisant jo plonumo ir delikatumo, efekto svoris - milžiniškas. Mezginyje to lengvo pūkelio gali ir nepastebėti, bet pats mezginys!!! Jis kaip mielės tešloje suveikia ir daiktas įgauna lengvą apimtį, purumą ir efemerišką rūką aplink. Matai pažįstamą siūlą (tą, prie kurio moheris pridėtas ir lyg ištirpęs jame) ir negali suprasti, kas taip stebuklingai jį pakeitė.

IMG 150jj7

Estiška vilna ir skaros iš jos tai matytos ir permatytos, o šią išvydau ir negalėjau susilaikyti neišsižiojus, kokio jaukumo daiktas apie kaklą susisukęs, koks minkštas, purus ir pūkuotas.

IMG 15lk09

Skirtingų spalvų pridėtas moheris neduoda aiškaus melanžo, jis tik spalvota migla dar labiau užtrina estiškos vilnos pereinamų atspalvių ribas. Lyg lapė uodega pažarsto ausinius lapus...

IMG 15k12

Tas plonytis priedas suteikia labai rimtos apimties ir nesuteikdamas papildomo svorio (beveik), pagerina mezginio kritimą (mojam šilkui!) bei aprūpina papildoma šiluma.

IMG 151gh3

Ir tvirtumu! Ar žinote, kad natūralių siūlų pasaulyje moheris vaidina poliamido vaidmenį tradiciniuose kojininiuose siūluose?

IMG 152gg5

Renatos skara didžiulė, populiaraus asimetriško silueto, kurį kertanti eilių lenkimosi linija dailiai suskaido ypaprastą pereinamų spalvų dryžių juostas.

IMG 1kk518

Su tokia garantuotai nesušalti ir tikrai neliksi nepastebėtas:).

IMG 1uu521

IMG 152kk9

Renatos Ustilaitės megzta skara iš estiškos Aade Long 8/2 artistic vilnos (Rust) su pridėtu Drops KidSilk 17 ir Rowan KidSilk Haze 595 ir 641. Models - "Point of View".

Atnaujinta Antradienis, 19 Vasaris 2019 08:03
 

Statyta rankovė

El. paštas Spausdinti PDF

Truputuką pavėluotai, nes į grafiką įsipynė mūsų šalies gimtadienis, pasirodom, kokios gražios rankovės "įsistatė" į iš anksto pasiruoštą kūną.

IMG 20gg49

Labiausiai (po numegztų megztinių, žinoma) mane pradžiugino ši nuotrauką, kur vienoje vietoje pavyko užfiksuoti net trys pabaigtuves:).

IMG 205lo4

Santūrus ir žaismingas megztukas iš naujo Avinžirnių spalvyno labai subtiliai sužaistas spalvomis, kur jos vietomis sutampa, vietomis išsiskiria, kad vėl kartu susietų ir visas tas judėjimas nei kiek neardo bendro silueto.

IMG 2kl058

Vilmos tunika, visai išvakarėse pasiruoštu priekiu ir nugara. Tiksliau, beveik išvakarėse tam reikalui buvo nusipirkti kiti siūlai, pabandyti, atmesti ir išsirinkti nauji.

IMG 2y082

Pačiam paprasčiausiam megztukui, kad tik būtų kur statyti rankoves? Kurgi ne! Gal kas tokį ir rinktųsi, bet ne Vilma,

IMG 20ki84

išraičiusi įmantriausią pynę priekyje, kuri dailiai pereina į nugaros kaklo kraštelį.

IMG 2lo093

Idealiai gulinčios rankovės 

IMG 20cc88

užbaigtos I-cord juostele, vienu pačiu geriausiai atrodančiu pabaigimo būdu, kai stulpelis - ne variantas, kaip ir raitymasis.

IMG 20lk86

Ir pasižiūrėkite, kokios gražios riešinės prie naujo megztuko pritaikytos, kas dar nemoka, prie progos labai laukiam šio savaitgalio kursuose.

IMG 20fg94

IMG 209jj9

Jurgita atsinešė savo kiek eilėje pastovėjusį megztuką 

IMG 20lk68

ir labai džiaugėsi, kad greitai įstačius rankoves...

IMG 207lk0

užėjo šalčio banga:).

IMG 207hh7

IMG 2g078

Visų kursų dalyvių paprastai prašau pirmą daiktą (dažniausiai toks mezgamas kursuose) megzti sau, nes visada gali pasimatuoti ir kartu galim sekti progresą.

IMG 20190105 171628

Bandžiau įkalbėti ir Editą, kad megztų sau, ne vyrui, bet... nugalėjo meilė. Nes meilė visada nugali:).

IMG 20190203 123655

Tiesą sakant, po to, kai Dalia dar prieš kursus išbandė šį įstatymo būdą savo šeimos vyrams ir abiems tiko, truputį nusiraminau. Po šių kursų rezultatų nusiraminau visai, todėl per kitus jau net nebesiginčysiu dėl to, kad tos rankovės statomos, panašu, kad tinka visiems;).

DSC 01051

DSC 0108

Aušra su manimi net nesiaiškindama taip pat atsinešė megztinį sūnui ir jaudinosi, ar spės laiku, mat nors darbas nedidelis (rankovės - pati lengviausia ir greičiausia megztinio dalis), bet pasirinkti siūlai plonoki...

51556233 548441785565482 2000466513730994176 n medium2

Suspėjo ne tik numegzti, bet ir permegzti, mat netiko pirmo varianto raštas ir ripsas buvo pakeistas lygiuoju mezgimu.

51562110 1999380547024909 5196123332453335040 n medium2

P.S. Kad ir dieną pavėlavę, dar vieną palauksim, gal kas dar turi pabaigęs savąjį ir nepasirodo. Prisimenu merino vilnos tuniką, baltą snieguotą megztinį...;)

Pirmas megztukas megztas Jūratės TamošauskienėsZauberwolle 2359 (Avinžirniai), sagos - Union Knopf. Antras megztinis-tunika megztas Vilmos ButkutėsWYS Bluefaced Leicester DK 569 (Granatas), riešinės megztos iš Fine Wool 2076. Rudas megztinis megztas Jurgitos Mieželytės. Vyriškas pilkas megztinis megztas Editos JankevičienėsKarisma 16, 44, 53. Melsvai rudas megztinis sūnui megztas Aušros Svarauskienės iš plono alpakos siūlo sudėto kartu su 4 gijų rudu linu.

Tęsinys kitą dieną:

DSC00286

"Megztukai" išsirikiavę ratu ir užsimiegojęs burtų nykštukas jau tiesia savo pirštą...

DSC00287

Burtas mestas -

DSC00288

mano mamos siūtas projektų krepšelis tenka... Jūratei Tamošauskienei. VALIO visoms nugalėtojoms - tedūsauja mezgimo draugės, žiūrėdamos į jūsų taip paprastai ir taip dailiai statytas rankoves:). Lengvų naujų mezginių!

DSC00289

Atnaujinta Trečiadienis, 20 Vasaris 2019 10:00
 
Puslapis 1 iš 8