Dienoraštis

Pati smagiausia kursų dalis

El. paštas Spausdinti PDF

Šiandieniniame įraše pati smagiausia visų kursų dalis - rezultatai:). Kojinių mėnuo buvo turtingas net trim darbingais šeštadieniais, kurių metų mezgėm kojinių kulnus nuo aulo link pirštų ir atgal.

IMG 1541

Erika sudalyvavo abejose dalyse - pirmojoje nuotraukoje esanti kojinė buvo baigta tą pačią dieną;). Beje, iš kojinių kulnų kursų ji vienintelė atsiuntė nuotrauką, bet tikrai ne vienintelė numezgė porą. Nykštukai trauks burtus ryt ryte - šiandien visiems primenu, kad visą dieną dar laukiu:). Jei nesulauksim, Erika be konkurencijos  su savo naujomis šiltomis kojinėmis galės jaukiai įsitaisius skaityti istoriją siūlų krautuvėlę...

IMG 1543

Antra Erikos pora megzta atvirkščiai - nuo pirštų link aulo.

IMG 1544

Asta labai šmaikščiai pavadino šias kojines balerinų kojinėms, pati, beje, su kojinėmis nepasirodė. Abi jos su drauge mezgė iš vienodo siūlo (apatinė nuotrauka) ir jei galvoja, kad viena pora gali atstovauti abiems, tai - ne, negali. Laukiu dar vienos;).

12202170 1673789916167695 654961622 n

Aušra - ne vienintelė, numezgusi kelias poras.

IMG 1003

Kai mezgi nuo pirštų, lengviau koreguoti siūlų kiekį, todėl jei nepadidinsi aulo, sėkmingai turėsi iš to paties siūlo ne vieną porą.

IMG 1007

Ypač pridėjus spalvotus kulnus, pirštus ar atnarą.

IMG 1363

Dar viena graži kolekcija:

20151115 131434

Beveik kalėdinis vaizdelis, tiesa?:) Tik į tokias kojines reikia ne krauti dovanėles, o kišti kojas - jos yra gėris pats savaime.

20151115 132042

Jei kam kyla klausimų dėl pasigarbanojusio kraštelio, tai atkreipkit dėmesį, kad visos garbanos išsilygina kojines apsiavus. O ta laisvė, su kuria jis užbaigtas, suteikia malonų neapspaustų kojų jausmą.

20151115 131522

20151115 131558

Jolanta, išbandžiusi jau ne vieną Wunderkleckse kamuolį, šį kartą demonstruoja kaip atrodo spalva 2151,

IMG 0072

pieniško šokolado, karamelės ir riešutų mišinys.

IMG 0070

IMG 0081

 Elegantiškos Renatos kojinės:

 IMG 0179

Iš tų pačių siūlų kažkada buvo pradėtos vienos ar kitos, neprilipo.

IMG 0180

Dabar, atrodo, viskas susiėjo viename taške - raštas, modelis, mezgimo būdas ir virbalai:).

IMG 0181

Pirmosios dvi poros megztos Erikos MartinavičiūtėsAdmiral Flakes 2023fl (vandens lelijos) ir Crazy Zauberball 2170 (vasaros švytėjimas). Šlapio smėlio spalvos kojines mezgė Kristina Barbora JanuškienėDrops Fabel 801. Kitos dvi poros megztos Aušros SvarauskienėsRegia Twin Color 7300 ir Regia Metropole Color 4491 su Regia uni 4-ply 1994. Dar vienas komplektas megztas Rasos Snarskienės iš įvairių spalvų Fabel ir Regia siūlų. Skanios šokoladinės megztos Jolantos ŽilinskienėsSchoppel-wolle Wunderkleckse 2151, paskutinė pora - Renatos BlackutėsOpal solid 1262. Nuotraukos autorių. 

Atnaujinta Antradienis, 01 Gruodis 2015 13:30
 

Keltiškas mazgas

El. paštas Spausdinti PDF

Šis jaukus, didelis ir minkštas keltiškas mazgas Židronės namuose kviečia prisėsti ant palangės:).

hhff

Pagalvėlės dažniausiai asocijuojasi su raukinukais, kaspinukais ir kitais tekstilės triumfo kuriant jaukumą, minkštumą ir patogumą namuose atributais. Ši pagalvėlė įsilies į patį moderniausią interjerą, suteikdama jam namų jausmą ir šmaikštų komfortą.

image medium2.jpgy6

Židronės Stankevičienės megzta ir fotgrafuota pagalvėlė. Siūlai - Istex Lett Lopi 1414, modelis - "Celtic Knot Pillow".

 

 

Atnaujinta Pirmadienis, 30 Lapkritis 2015 11:57
 

Aglow komplektas

El. paštas Spausdinti PDF

Nenumaldomai artėja Kalėdos ir daugelis mezgančių Kalėdų senių pasišovę apdovanoti artimuosius savo mezginiais. Todėl šiandieninis įrašas skirtas ne megztiniams, o nepaprastai gražioms pirštinėms, labai tinkančioms dovanų. Sau mielajai taip pat...

aglow1 medium2

Kristina naujajame modelyje genialiai suderino iš pirmo žvilgsnio sunkiai suderinamus dalykus - trapaus kiauraraščio, papuošto žvilgančiais karoliukais pirštinės, kurios tinka pačiai šalčiausiai žiemos dienai!

aglow4 medium2

Visą šitą sniego karalienei tinkantį reikalą sudaro du sluosniai - storas ir šiltas vidinis ir trapus bei lengvas it šerkšno raštai išorinis.

pale-aglow medium2

Tereikia atsisegti dailią mažą sagutę ir nusitraukus viršutinį sluosnį galėsim mėtytis sniego gniūžtėm. Beje, taip ir vadinsis trijų modelių rinkinys - "Kiauraraštės pirštinės sniego mūšiams" (Lace Mittens for Snow Battle), ši pora yra pirmoji.

IMG 4941.CR2 medium2

Po visko nusipurtom sniegą ir per sekundę linksmas padauža virsta oria dama:).

IMG 4957.CR2 medium2

Viršutinis sluoksnis - švelnus ir moteriškas.

IMG 1205

Grakštus pakalnučių kiauraraštis papuoštas žvilgančiais karoliukais. Į visą ansamblį įsikomponuoja ir nedidelė pritinkanti sagutė. Mes ilgai su Dalia rinkom sagas jos pavasariškai gelsvoms gėlėms, kol ji juokais pasiėmė muses ir turėjau pripažinti, kad jos čia tik labiausiai. Dalios vyras juokavo, kad pirštinės yra tokios šiltos, kad net musės atgyja...:)

IMG 1208

Galima buvo apsieiti be karoliukų, aš porą porų taip ir mezgiau be jų. Margam viršui jų gal ir netrūksta, bet vienspalviui aš jų tikrai neatsisakyčiui. Darbo tikrai nėra daug, o efektas - didžiulis.

IMG 1222

Apskritai šios pirštinės iš pirmo žvilgsnio atrodo tokios sudėtingos, daugiasluoksnės, tokios tokios. Taip ir yra, tai yra, jos iš tiesų taip turtingai ir gražiai atrodo, bet numegzti jas yra priešingai pirmam įspūdžiui lengva ir greita. 

IMG 1243

Kaip manot, kodėl per vieną testavimą gimė daug daugiau porų nei buvo testuojų?;) Žinoma, pažaisti spalvomis, tokiomis ir dar kitokiomis,  parūpo daugeliui. Mezgi ir žiūri, kas gražiau atrodo, tamsus viršus ant šviesaus pagrindo ar atvirkščiai? Jei būtų labai sudėtinga, pasitenkintum kitų pavyzdžiais...;)

IMG 1255

Pirmasis atradimas buvo vidinis sluoksnis. Aš iš pradžių nosį raukiau, sužinojus, kokio storumo siūlas reikalingas - dvigubas Lett Lopi. Man jis ir viengubas kiek per storas atrodė, o tai kaip gulės ant rankos dvigubai storesnis siūlas? Po visko su Dalia aptarėm, kad kai gerai išmodeliuota, tai puikiai ir guli. Šiltumo neišpasakyto, o nusimezga per porą valandų. Pora! Mes visos reikiamam storumui išgauti naudojom skirtingus siūlus. Dalia naudojo dvigubą Lett lopi, Daiva - trigubą Plotulopi, Vaida - dvigubą trigiję estišką vilną, aš ėmiau pačią storiausią islandišką Alafos Lopi, kurią pabandymui buvau atsivežus iš mugės.

IMG 1189

Pirmai porai aš į aprašymą žiūrėjau, o jau kitas galėjau vos ne užsimerkus megzti. Vieną porą taip ir numezgiau važiuodama į kiną ir atgal. Kai Rasa pamatė mane prieblandoj bemezgant, pasidomėjo, ką. "Testuoju pirštines",- atsakiau virbalais mosuodama. "Neblogai testuoji, be jokio aprašymo...;)"

IMG 1187

Tas vidinis sluoksnis man buvo toks atradimas! Aš sunkiai draugauju su storais siūlais, man mezginiai iš jų atrodo nepatogūs, o šios pirštinės pasirodė tokios patogios, kad numezgiau net vieną porą be viršutinio pagražinimo iš galiukų (šokoladiniam viršui pridėjui trigubą Plotulopi nuo liemenės). 

IMG 1210

Viršutinis sluoksnis su kino sale nebuvo suderinamas, užtat labai puikiai susidraugavo su magnetine lentele:).

IMG 1231

Labai smalsu buvo išbandyti įvairiausius spalvinius variantus. Spalvotas Noro viršus kiek primaskavo raštą, bet buvo gražus savo margumu.

IMG 1239

Balta plonytė estiška vilna labiausiai priminė snaigių raštus...

IMG 1261

IMG 1268

IMG 1272

Daiva abi poras mezgė iš rankom dažyto siūlo (rausvai violetinis - jos pačios rankomis).

IMG 4912.CR2 medium2

Skirtingi apatiniai sluoksniai vis kitokį efektą sukurdavo - melsvos prieblandos ar skaistaus sniego...

IMG 4850.CR2 medium2

Planavau parašyti apie pirštines kaip nesudėtingą, bet labai efektingą kalėdinį projektą, bet kas norėsit giliau ir plačiau - šios pirštinės turi to paties rašto skarą į komplektą. 

IMG 3787.CR2 medium2

Ir joje - erdvės žaidimui siūlais, karoliukais ir spalvomis.

IMG 3492.CR2 medium2

Vienoje iš skarų Daiva visą gėlės motyvą mezgė intarsija spalvotą.

IMG 4147.CR2 medium2

IMG 4150.CR2 medium2

O Vaidos mėlynos estiškos vilnos bus idealus komplektas ir pačiomis pirmosiomis iš to paties siūlo megztomis pirštinėmis.

aglow2 medium2

Net dviem porom!:)

aglow3 medium2

Pirkti visą komplektą yra žymiai pigiau nei po vieną, visą informaciją rasite prie modelio aprašymo. O šiandien paskutinė diena didelio kalėdinio modelių išpardavimo "Ravelry". Su kodu giftalong2015 skaros aprašymui taikoma 25% nuolaida. Ir ne tik šiai skarai;).

aglow5 medium2

Pirštinių modelis - "Aglow Mittens", skaros - "Aglow Shawl". Pirmosios melsvos poros ir paskutinės skaros nuotraukos - Vaidos B., jos komplektas megztas iš estiškos Aade Long artistic (pirštinės iš vienos gijos, skara - iš dviejų gijų), vidinis pirštinių sluoksnis megztas iš dvigubos Aade Long 8/3 natural (balta). Melsvas ir baltas vidines pirštines Daiva mezgė iš trijų gijų Plotulopi 0001 ir 1053, aprengtos jos puošniu plonytės viengijės estiškos vilnos sluoksniu, pačios dažytu. To paties rašto skarą Daiva mezgė iš Drops Alpaca 6347 su mažyčiu Noro Flower Bed žiedu. Kita jos skara megzta iš Rowan Felted Tweed 173 su Noro Kirara intarpu.  Tamsiai žalios su gelsvu apdaru ir sagėm-musėm pirštinės megztos Dalios Liepuonienės iš dvigubo Lett Lopi 1407 ir Rowan Fine Lace 931; sagutės - Union Knopf. Rausvos pirštinės su plytiniu viršumi megztos Alafos Lopi 1239 ir Aade Long 8/1 artistic (red). Ryškios pirštinės megztos iš Alafos Lopi 1240 ir Noro Stained Glass 7. Baltai aprėdytos megztos iš Alafos Lopi 1239 ir Aade Long 8/1 natural (balta).

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 26 Lapkritis 2015 20:44
 

Aukštasis pilotažas

El. paštas Spausdinti PDF

Sheenagh1 medium2

Audronė suskalbė netyčia Julijos pynėtą megztuką, atidavė dukrai savąjį, o nelaimėlį išardė ir prikėlė naujam gyvenimui. Matyt, geras buvo aname, kad prisikėlė tokiu prašmatniu pavidalu. Kadangi gavau barti, jog neperspėjau neskalbti mašina, tai visus čia viešai perspėju, kad šis siūlas jau yra paveltas ir papildomo vėlimo jam nereikia. Gamintojas savo puslapyje atskiru šriftu šią informaciją parašė, aš dar kartą pakartoju lietuviškai. Skalbkit atsargiai ir švelniai! Nors žiūrėdama šias nuotraukas turiu prisipažinti, kad dėl nieko nesigailiu...

Sheenagh3 medium2

Kaip jau paaikčioję mes pasidomėjom, kaip ji mezgė, tai tuoj gudrių klausimėlių prirezgėm. 

Sheenagh4 medium2

Kai pats mezgi ką lygiai iš vieno kamuoliuko, tai įdomu, kodėl kitas, priekiui manipuliavęs penkiais, nemezgė tokiais pat raštais ir nugaros. Ir kodėl ne apvaliai, juk tada būtų ne 5, o 9 kamuoliukai ir priedo intarsija ratu. Atsakymas nebuvo skirtas eteriui. 

Sheenagh5 medium2

Eteriui - tik labai gražios labai gražaus megztinio nuotraukos.

Sheenagh6 medium2

Audronės Steponaitienės megztas ir fotografuotas megztinis iš Rowan Felted Tweed 150, 190, 177, 157. Modelis - "Sheenagh".

 

 

Atnaujinta Antradienis, 24 Lapkritis 2015 19:35
 

F

El. paštas Spausdinti PDF

PB220157 medium2

Kol daugelis mūsų atsargiai čiupinėjo ir apžiūrinėjo šio rudenio Rowan naujieną "Hemp Tweed",  ragaudami mažais kąsneliais, Elvita nėrė tiesiai į pačią gelmę ir pirmoji numezgė rimtą didelį vyrišką megztinį.

PB220153 medium2

"Siūlas nerealus, labai tvarkingas, malonus, subtiliai prabangus, džiaugiuosi jį išbandžius."

PB220146 medium2

Megztinio modelis - Stephen West "Ombre Yarn Eater", tik perskaičiuotas plonesniam siūlui. Šis plonesnis variantas pasirodė ne toks žvėriškas, "surijo" tik 14 kamuoliukų dideliam megztiniui su stačiu kaklu! F raidės idėja nužiūrėta islandiškame "Istex Lopi No.31" žurnale (modelis "Frikki"). Kai vieno tavo kūdikių pavadinimas prasideda šia raide, be jos - niekaip.

PB220155 medium2

Elvitos Ivoškienės megztas megztinis, modelis - "Ombre Yarn Eater", siūlai - Rowan Hemp Tweed 134, F raidė siuvinėta Drops Cotton Merino 3.

 

Atnaujinta Antradienis, 24 Lapkritis 2015 19:34
 
Puslapis 1 iš 37