Dienoraštis

Moja man žuvėdra baltoji

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 2411

Paskutinis vasaros mėnuo daugeliui lieka paskutinis šansas paatostogauti prie jūros. Gal ir nebūtina kaip mamai iš Rūgpienių kaimo vežtis į kurortą viso lagamino specialių parėdų, bet šiltas vasarinis megztinis jūros tema garantuos atostogas su stilium ir neabejotinai pradžiugins ne tik nešiotoją:).

IMG 2415

Storas medvilnės derinys su lašu sintetikos neerzins jautriausios odos ir tikrai garantuos šilumą palydint saulę vakarais ar vaikštant vėsesnėmis dienomis.

IMG 2403

Pakombinuoti margo ir vienspalvio siūlo deriniai - šilta ir nešiojama tapybos alternatyva.

IMG 2401

Kaip gali žuvėdros neatskristi į tokią saulėtą pakrantę;)?

IMG 2415

Jūrininkai tiki, kad žuvėdros pranašauja gerą orą. Gal panašius burtus kuria ir jų vaizdai? Visiems atostogaujantiems jos temoja...:)

IMG 2394

Aldonos Puteikienės megztas megztinis iš Fiorista fino 6326 su Sonora 21996, žuvėdros atskrido išsiuvinėtos ant mezginio.

 

Atnaujinta Penktadienis, 31 Liepa 2015 08:35
 

Vasaros spalvos

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 8275

Palaidinė ši buvo suplanuota praeitą vasarą, baigta rudenį, kai jau net nusifotografuoti buvo per šalta. Ir visai ne ta aplinka, nes šio megztuko spalvos - iš vasaros pievų. Vasaros kvapams ir vaizdams burti...

IMG 8199

Paprastas reglanas, tik priekinei daliai uždėta tiek akių, kiek reikės apačioje, ji reglano didinime nedalyvavo. Pagal idėją ripsas prie kaklo turėjo kiek susitraukti, suformuodamas gilesnę iškirptę, o po ripso vienoje eilėje pridėtas trūkstamas skaičius akių turėjo pagaminti raukinukus. Bet šis siūlas užburia spalvomis, formos vingrybėmis rūpintis jis jau nebeturėjo laiko...

IMG 8212

Tokios pačios spalvos palaidines mezgėm abi su Edita, tik ji ėmė dvigubą siūlą ir preciziškai sutaikė spalvų perėjimus. Abi planavom kartu fotografuotis, bet seniai Editos nemačiau ir nežinau, kaip jai sekasi pabaigti paskutinę rankovę. Nebūčiau ir aš savo pabaigusi praeitais metais, jei ne nykštukų pagalba. Visiems pavyduoliams iš karto atsakau, kad mezgantys nykštukai gyvena tik siūlų parduotuvėse, norint jų turėti, reikia pirma įsitaisyti parduotuvę. Pasvarsčius, gali tekti kaip auksinei žuvelei prisipažinti, kad lengviau pasirūpinti taika visame pasaulyje nei veikiančia Windows Vista:).

IMG 8206

Tų pačių spalvų ir vasariškas Audronės megztinis iš praeito įrašo, tik lino pablukintas ir pabalintas.

IMG 8215

Atskirai spalvas į sudedamas dalis išnarsčius, nei viena ne mano, bet visuma mane akimirksniu nukelia į žydinčius laukus...

IMG 8271

 Megztukas megztas kartu su nykštukais iš Noro Stained Glass 6.

 

 

Atnaujinta Trečiadienis, 29 Liepa 2015 08:53
 

Vasaros darbai

El. paštas Spausdinti PDF

n9 medium2

Ne vienam turbūt yra taip atsitikę - lauki atostogų ir prisiplanuoji joms tiek veiklos! Ir perskaitysi, ir numegsi, pasiūsi, aplankysi, pamatysi, sutvarkysi... Pasibaigia jos ir nelabai kur gali uždėti varneles - tiesiog gyvenai, ramiai, neskubėdamas, atsipalaidavęs nuo įtempto darbo ritmo.

n8 medium2

Gavau vakar laiškelį iš Audronės, ką tik baigusios atostogauti. "Atostogos baigėsi. Mezginių - 0... Perskaitytų knygų - 5. Gal pasitaisysiu,kai prasidės darbai ir reiks vogti laiką mezgimui? Bet nors nuotraukas megztinio turiu".

 n3 medium2

Po praeitų metų derliaus, toks juokas paėmė dėl taip gerai pažįstamos situacijos...

n6 medium2

O megztuko nuotraukos - rimtas reikalas, nes toks gražus ir vasariškas gavosi, lyg pačių atostogų iliustracija. 

n1 medium2

Plonas spalvotas Noro siūlas su linu, nuleisti pečiai, platus siluetas su siaurom rankovėm, nugara truputį ilgesnė už priekį, štai prašom  - mėgstamiausio vasariško megztinio receptas:).

n10 medium2

Audronės Steponaitienės megztas megztukas ir nuotraukos. Siūlai - Noro Stained Glass 6 su linu.

Atnaujinta Pirmadienis, 27 Liepa 2015 08:19
 

Šilkiniai rombai

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 2380

Pati ir nepastebėjau, kol Daiva neatkreipė dėmesio, jog ši savaitė MZ dienoraštyje - šilko. Orai tam pritaria, todėl šiandien dar vienas šilkinis megztukas.

1-IMG 2387

Autorinis darbas, labai pagalvotai suderinti du skirtingi rombų kiauraraščiai. Paprasta? Tik jo siekiantys ir pasiekiantys tą paprastumą žino, koks dažnai ilgai ir nelengvas kelias iki jo veda. Kiek reikia pagalvoti, paieškoti, paderinti, atmesti, kad išgautum reikiamas proporcijas, idealiausią siluetą, gražius santykius ir derinius,

1-IMG 2384

Norėčiau atkreipti dėmesį ne tik į mezginį, bet ir į labai gražius tos pačios autorės papuošalus. Pačios susikurta apyrankė ir valiūkiški skirtingų spalvų vėriniai tinka ir prie megztuko, ir idealiai atkartoja sijono spalvas.

1-IMG 2389

Klasikinės perlamutrinės sagos ir dailus raištelis (tokios pat skylutės, tik jau be raištelio, rankovėse) sudeda visus taškus ant i, neabejotinai moteriškos giminės.

1-IMG 2391

Aldonos Puteikienės megztas megztukas iš Butterfly 24.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 23 Liepa 2015 08:53
 

Be skaros - žingsnio!

El. paštas Spausdinti PDF

1-P7180067

Be skaros šią vasarą - nė žingsnio!

1-nukirpta

Gražios (tas tinka ne tik vasarai;)), spalvingos, linksmos ir labai minkštos.

1-P7180074

Vasarą mes ypatingai jautrūs kandimui, todėl pats švelniausias merinas - pati geriausia išeitis. Jis džiugins ir nešiojant, ir mezgant. O rankom dažyti siūlai tikrai įsipaišys į turtingą vasarišką peizažą...

1-P7150045

Tiesa, tuos intensyvius tonus mes beveik prievarta įpiršom Elvitai, kai ji abejodama užsuko su pradėtu mezginiu pasirodyti. Buvusi parduotuvėje kompanija vieningai išsižiojo (iš pasigėrėjimo) ir neužsičiaupė, kol neįkalbėjo palikti viską taip, kaip yra. Nesigailiu nė sekundės. Tikiuosi, Elvita taip pat;)).

1-P7180094

Elvitos Ivoškienės megzta skara ir nuotraukos. Siūlai - Special merino lace 11 ir 13, kraštelis megztas iš Drops Baby Merino 25. Modelis - "Pop Spots".

Atnaujinta Antradienis, 21 Liepa 2015 14:50
 
Puslapis 1 iš 22