Dienoraštis

Flex

El. paštas Spausdinti PDF

Viskas nauja:  ir ką tik išleistas vasarinis dizainerės Heidi Kirrmaier modelis "Flex", ir Rowan lininiai siūlai "Pure Linen" - taip pat šio sezono naujiena. 

1-IMG 5650

Pirma nuotrauka - antras bandymas. Siūlai šie neatitinka originale naudojamo siūlo storumo, yra gerokai plonesni. Pažiūrėjau aš į tai pro pirštus - ir šitas linas neplonas, mezginio tankumas beveik atitinka, pridėsiu kokį vieną dydį ir bus gerai. Mezgėsi greitai ir smagiai, nors jau eigoje tapo aišku, kad ilgis bus...kaip čia pasakius, iki bambos. Nu bet kokia bėda ilgis - negi problema surinkti akis ir primegzti po to, kiek trūksta. Ne problema - kaip matot, surinkau ir primezgiau. Visas modelis toks neapkantuotas, neapraštuotas, su lengvu neišbaigimo momentu, tai ta apačia man visai praėjo. Plotį galėjau pasimatuoti tik susiuvus šonines siūles. Bandžiau prisidėti dar nebaigtą mezginį, atrodė ankštokai, bet gi čia linas ... Susiuvau. Įsibraškinau. Visi gi žinom, kad lininiai drabužiai nuo nešiojimo į plotį išsitampo, ilgio pridėjau, išėjom su Jurgiu į pievas fotografuoti. Jis pasiėmęs fotoaparatą taip keistokai į mane pažiūrėjo: "O... ji turi būti tokia permatoma?". "Viskas čia kaip turi būti!" - bandžiau save įtikinti. Vaikutis tik galvą pakraipė, jo kokia bėda. Pamačiau nuotraukas ir tą patį vakarą išardžiau. Šį variantą braukiam.

1-IMG 0175

Kitą dieną pradėjau antrą dublį. Mažesniais (2.75mm) virbalais ir pasikoregavus dydžius. Ilgį ėmiau pačiam mažiausiam dydžiui, plotį - pačiam didžiausiam.

1-IMG 5678

Pažaidus klases su dydžiais ir sumezgus papildomą penktą kamuoliuką turiu palaidinę tinkamo ilgio, pločio ir peršviečiamumo.

1-IMG 5684

Ir jau ramiai galiu apžiūrinėti, ne kur trumpa ir ko trūksta, o gražias modelio detales - didinimo skylutes šonuose ir pečių juostoje, neįprastą konstrukciją. Ir nors linas neplonas, tikrai smagu su juo ir per šituos ne visiems smagius karščius:).

1-IMG 5686

Palaidinė megzta iš Rowan Pure Linen 391, modelis - "Flex".

Atnaujinta Trečiadienis, 30 Liepa 2014 11:22
 

Šešėliai

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 0117

Koks jautrus teptukas papaišė tušu ant megztuko vėjyje banguojančias avižas?

1-IMG 0125

Kuris iš skandinavų dizainerių pametė savo akmenuką Dzūkijos miškuose?

1-WP 20140717 001

Atnaujinta Antradienis, 29 Liepa 2014 09:16
 

Ant bangos

El. paštas Spausdinti PDF

Karščio bangos neatslūgsta, o ant tų bangų plaukia daug daug lino:)

1-20130908 153124

"Gavau nuotraukas iš draugės, ilgai gulėjusias, subrandintas... Fotografuota, kai vynuogės buvo sunokusios (šiuo metu jos dar žalių žaliausios)J. Man ko tai akį traukia ne mezginys, o vynuogės, prisiminus, kokios saldžios buvo...J Gaminį kaip ir sunešiot baigiu.Na, bet gi linas šiuo metu ant bangos!"

1-20130908 153109

Neringos Miržinskienės megzta palaidinė iš 4 gijų lino ir laiškelis, nuotraukos - draugės:).

Atnaujinta Pirmadienis, 28 Liepa 2014 07:46
 

Vasarinis krepšelis

El. paštas Spausdinti PDF

Ar nepasigedote penktadienio rebusų? Šiandieninis lengvas - kaip tik perkaitusioms galvoms.

1-1 medium2jjj

Naujas Kristinos krepšelis, modelis - ant pačios aukščiausios bangos, siūlai - medvilnės ir akrilo mišinys - lengvi ir laikantys formą, tobulos spalvų ir formų proporcijos. Kaip padarytas?

1-DSC 0018 medium2

Kristinos Bajorienės pagamintas krepšelis ir nuotraukos. Siūlai - Bergere de France Sonora Ecorce, Melon, Muscade, Aloes.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 24 Liepa 2014 21:33
 

Nukeltų akių dryžiukai. Lininiai!

El. paštas Spausdinti PDF

Štai ta ramybės drumstėja ir iššūkių mėtytoja - nauja Aušros palaidinė. Lininė ir megzta nukeltomis akimis!

1-P1030071

Kai Aušra atėjo pasieiškoti nukeltų akių rašto, kuriame galėtų suderinti kelias lino spalvas, aš žiopsojau per petį. Kaip tik mezgiau Karoliui megztuką iš įvairių skirtingų kamuoliukų ir ieškojau to paties. Ir tą knygą varčiau prieš tai, tik nieko neradau. Bet kas aklam padės? (Mezgimo draugai, jei ką;))

1-P1030076

Aušra rado raštą akimirksniu - jame dailiai pagrindinės spalvos įrėmintose juostose galėjai dėlioti fone  kokias tik nori spalvas. Su spalvomis ji artimai draugauja, tai dryžiukai gavosi tokie ir labai neįprasti, ir labai kultūringi tuo pat metu. (Neabejotinai ir asmens sargybinis nuotraukose ne atsitiktinai - pažiūrėkit, kaip abu spalviškai susiderinę:).)  Ar numatė ji bangeles, kokiomis šis raštas sudėlios spalvas, nežinau, galbūt, man tai tada žiūrint į raštą į galvą neatėjo, kaip dailiai tos juostelės išsivingiuos. Pagrindinė spalva megzta ripsu, o fonas - lygiuoju raštu, todėl pats mezginys ir lygesnis, nei būtų megztas ripsu, ir įdomios faktūros.

1-P1030074

"Mezgiau kūną su rankovėmis kartu nuo viršaus, kaip visos mezgėjos". Skamba taip paprastai, taip nekaltai - kas priims iššūkį?;))

1-P1030072jj

Aušros Grigelionienės megzta palaidinė ir nuotraukos, siūlai - 4 gijų linas. Nukeltų akių raštas iš B.G.Walker knygos "Treasury of Knitting patterns".

Atnaujinta Trečiadienis, 23 Liepa 2014 07:30
 
Puslapis 1 iš 25