Dienoraštis

Alyvos žydi

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 2864

Alyvų žydėjimas - trumpas, bet labai ryškus laikas.

1-IMG 2872

Žanos lininė skara ne tik žydi tokiomis pačiomis spalvomis, ir raštas pritaikytas - smulkių žiedelių.

1-IMG 2911

1-IMG 2914

"Paskutinė nuotrauka byloja, kad ir mezginius, ir sportą pavasarį regiu tomis pačiomis spalvomis;)"

1-IMG 2878

Žanos Galnaitienės megzta skara ir nuotraukos. Siūlai - 4 gijų linas, modelis - "Echo Flower Shawl", kraštas - "Shady Lady". 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 21 Gegužė 2015 07:48
 

Mano širdis yra čia

El. paštas Spausdinti PDF

Negalėjau atsidžiaugti (ir iki šiol džiaugiuosi), kai mezgėjos ėmėsi visokiausių kūrybinių eksperimentų, maišydamos kelis siūlus kartu. Populiariausias variantas vasarai - linas su vilna. Čia ir siūlo faktūra, ir spalvos žaidžia kartu. Pagrindinis akcentas dažniausiai būdavo naujos sudėties sukūrimas. Linas su vilna puikiai papildo vienas kito savybes - drabužis tinka vasarai, nes nėra per šiltas, nėra toks sunkus kaip medvilnė, vilna suteikia ir lengvumo, ir formą, o linas duoda gražų blizgesį ir puikų kritimą. Daug vykusių, naujų ir įdomių atradimų atsirado ir ant virbalų, ir ant pakabų. Šiandieniniai megztiniai naujos medžiagos nesukuria, visi jie vilnoniai (beveik;)) ir melanžas sukurtas dėl spalvos ir tik dėl jos. 

1-P1020345

Melanžas turi savo mylėtojų ir savo priešininkų. Kai kam šis margumynas asocijuojasi su senais blogais laikais, kai siūlų nebuvo ir tekdavo kombinuoti viską, ką turi. Melanžas jiems buvo "iš bėdos". Aš užaugau tais pačiais gūdžiais siūlinio deficito laikas, bet melanžas man niekada nebuvo bėda, o tik priemonė siūlais išgauti tapybinius efektus. Iki šiol puodkelės iš 5 skirtingų kamuoliukų (o jie visi suraišioti iš maždaug 1 metro skirtingų spalvų gabaliukų) man likusios vienu gražiausių vaikystės prisiminimų... Dabar nelabai tenka raišioti galiukus, užtai milžiniška pereinamų siūlų pasiūla atveria melanžams iki tol neregėtas galimybes.

1-P1020347

Šis Aušros megztukas iš dviejų pereinamų spalvų (per kai kurias vietas Aušra perėjo pati) plonytės estiškos vilnos turbūt buvo pirmas mano matytas vilnos su vilna derinimas MZ. Prasidėjo, kaip daugelis Aušros megztinių, nuo sagos. Ne bet kokios, tėčio darytos. Ją ir įsiuvo vos numezgė reikiamą gabaliuką, kad viskas būtų savo vietose kaip ir priklauso.

1-P1020348

Ripsas spalvinius perėjimus dar labiau supynė ir suliejo.

1-P1020349

Panašų suliejimo efektą Rūta išgavo savo megztinyje dvigubu perliniu raštu, kuris taip gerai suskaido gan smulkų spalvoto siūlo dryžuotumą. Jo net nelieka, tik reljefiškas niuansuotas mezginys.  

1-5D1C0210

Vienspalvė nedažyta vilna čia megzta kartu su plonyčiu Noro Cashmere Flavor.  Efektas turtingas ir netikėtas. Cashmere Flavor - ryškus ir intensyvus, su vilna kartu sudėtas prasiskiedė, vietoj sodrių gilių spalvų čia suskamba skaidria žaisminga akvarele...

1-5D1C0261

Prie tokios efekto pastelinių spalvų sagos, rodos, tam megztiniui specialiai sutvertos.

1-5D1C0248

Megztinio siluetą pabrėžia vertikalios nukeltų akių juostos, 

1-5D1C0280

o vienspalve, tamsesne, vilna numegzta I-cord apdaila - lyg rėmas paveikslui.

1-5D1C0263

Sagute užsisega net vidinė kišenė,

1-5D1C0281

 taip apgalvotai pritvirtinta prie nukeltų akių linijos - neplevėsuoja ore ir nesiraito, o prisiuvimas nematomas iš gerosios pusės.

1-5D1C0206

Loreta nuėjo dar giliau į mišką, suderinusi ilgais tarpais besikeičiančią estišką vilna su trumpesnėm atkarpom dažytu Noro siūlu.

1-IMG 4069

Abu intensyvių ryškių spalvų, kurios melanže suskamba naujai - turtingai ir netikėtai.

1-IMG 4074

Kas linkęs eksperimentuoti, tai paprastai visose srityse. Todėl visai nekeista, kad visi trys megztiniai megzti be jokių aprašymų, pratęsiant tą patį kūrybinį procesą. Visi skirtingų modelių, kiekvienos stilių atitinkantys. Ir tokie gražūs, lyg vaikščiojantys gatvėmis paveikslai.

1-IMG 4081

Pirmasis melanžinis megztukas megztas ir fotografuotas Aušros Grigelionienės. Sudėti du ploni (8/1) estiškos vilnos siūlai - rust ir lamb. Antrasis megztinis megztas ir fotografuotas Rūtos Juzėnienės, vienspalvė nedažyta vilna sudėta su Noro Cashmere Flavor 156, sagos - Union Knopf. Loretos megztukas megztas iš estiškos Aade Long 8/2 vilnos artistic (flame) su Noro Cashmere Flavor 177.

Atnaujinta Trečiadienis, 20 Gegužė 2015 09:20
 

Audronės megztukai

El. paštas Spausdinti PDF

Vis ruošiuosi kokį mėnesį paskelbti megztinių mėnesiu ir tik juos rodyti. Susikaupė jų didžiulė eilė, pačių įvairiausių. Kad ir kur bekryptume, į smulkmę ar į stambiagabaričius mezginius, megzto garderobo centre visuomet lieka megztiniai. Ir gegužė būtų turbūt pats geriausias laikas tokiam paradui, nes megztinis - pagrindinis šio mėnesio drabužis, kai šiltų kepurių ir pirštinių su kojinėm jau nebereikia (dažniausiai;)), o trumpom rankovėm dar per šalta. Nepažadu, kad nenukrypsiu nuo temos, nes visos mezgėjos nuolat krypsta ten bei šen ir įvairovė būtina ir reikalinga, bet pasistengsiu parodyti kuo daugiau megztinių, iš įvairiausių siūlų, įvairiausių modelių ir skirtingų stilių. 

1-alpaca5 medium2

Pradžiai Audronės du nauji megztukai. Jie, tiesa, ne visai nauji, tik dabar nufotografuoti. Gimė žiemą su krūva liudininkų bei patarėjų.

1-alpaca4 medium2

Šis samaninis megztukas atsirado iš... siūlų. Taip, žinau, iš jų atsiranda visi megztiniai, bet kai kurie prasideda nuo idėjos, nuo siūlų rinkimosi. Šis prasidėjo nuo siūlų atradimo. Savo spintoje. Pirktų kažkokiai idėjai, kuri, išdavikė, ėmė ir paliko tą tamsiai žalią maišą. Tai Audronė naujom akim pažvelgė į tą maišą ir nusimezgė tokį paprastą, jaukų, šiltą megztuką pavasariui, pažaidusi tik išvirkščių akių juostelėm (smulkesnėm kaklui, stambesnėm - priekio detalei). 

1-alpaca2 medium2

Šalia tų samaninių spintoje pasirodė besą ir pora kamuoliukų geltonos alpakos, taip pat kažkokiu tikslu pirktos. Tai ji prisiderino prie tamsiai samaninio pagrindo ir dabar apgaudinėja visus, apsimesdama visu tikru megztuku, išlendančiu iš po žalio, nuslėpdama tiesą, jog jos - tik spalvoti kraštai:).

1-alpaca1 medium2

O šis megztinis - pirmasis Audronės vien iš Noro siūlų. Jo garbei buvo iškraustyta 5 litų monetų taupyklė. Dalis pasirinktos spalvos atsidūrė štai šiame megztinyje, likučio visam megztiniui neužteko ir Audronė prisipirko priderintą spalvą. Pradėjo megzti klasikinį reglaną, bet kažkaip reikalai nesiėjo. Iš pradžių trūko Noro, paskui noro... Kol vieną įkvėpimo akimirką sugalvojo vieną spalvą megzti lygiai, kitą - zigzagu.

1-j-noro2 medium2

Viskas staiga sustojo į savo vietas - suskambėjo, subangavo.

1-j-noro4 medium2

Spalvos taip gerai tarpusavyje susiliejo, kad neatskirsi vienos nuo kitos, jei koncepcija nepaaiškinta. Ir naujas rūbas vėl abiems - mamai ir dukrai:).

1-j-noro3 medium2

Audronės Steponaitienės megzti megztiniai. Pirmasis - iš Drops Alpaca 7895 ir 2923, antrasis - iš Noro Flower Bed 1366, 1377. Nuotraukos taip pat abiejų - mamos ir dukros:).

Atnaujinta Pirmadienis, 18 Gegužė 2015 10:52
 

Kaprizingos gegužės garderobas

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 7989

Naujas Violetos megztukas, kurio reikėjo trumpo prie viso stiliaus ansamblio.

1-IMG 7991

Medvilnės ir merino derinys -  idealus šių dienų (ir daugelio kitų) orams. Ant jo tikrai puikiai matosi raštas, o lygus mezgimas šalia atrodo taip pat nepriekaištingai.

1-IMG 7992

Voriukų raštas priekyje ir nugaroje suderintas su lygiom rankovėm. Šios dekoruotos keliom gerų - išvirkščių akių juostelėm, harmoningai susišaukiančiom su apačios stulpeliu.

1-IMG 7995

Pasak Violetos, megztukas derintas prie viso ansamblio, 

1-IMG 7997

bet man atrodo, kad pirmiausia - prie akių:).

1-IMG 7999

Violetos Stančikienės megztas megztukas, pačios sugalvotas modelis. Siūlai - Drops Cotton Merino 16.

Atnaujinta Penktadienis, 15 Gegužė 2015 11:54
 

Six Shells

El. paštas Spausdinti PDF

1-800-IMG 3347 medium2

Naujas Kristinos modelis - reiškinys retas ir dėl to dar labiau išskirtinis. Jos turtingą įvairių formų skarų kolekciją šį kartą papildė šalis, daiktas reikalingas visais metų laikais. Kada ant pečių, kada ant kaklo... 

1-800-IMG 3367 medium2

Tradicinis Šetlando salų kriauklių raštas čia suskamba naujai ir gaiviai - paeiliui derinami skirtingo storio, spalvų ir struktūros siūlai. Storoka šilta ir pūkuota estiška vilna banguoja kartu su plonu linu.

1-800-IMG 3376 medium2

Tradicinis raštas - vienakryptis. Kristina apžaidė tai megzdama dviem kryptim.

1-800-IMG 3382 medium2

Bangų susiliejimo tarpe žiba karoliukų juosta.

1-800-IMG 3393 medium2

Spalvoti pereinami siūlai visada suteikia naujų prieskonių tradiciniams raštams. Galima išbandyti Kristinos derinį - vilna garantuos šilumą ir jaukumą, gražias spalvas, linas - puikų kritimą ir įdomų medžiagų kontrastą. Galima žaisti tik storiais, kaip apatiniame šalyje, kur suderinta plona vienspalvė ir storesnė marga Sirri vilna. O jei pabandžius atvirkščiai - vienspalvį raštą ir spalvotus intarpus?

1-IMG 5449.CR2 medium2

Variantų begalybė, įkvėpimui - horizontai neaprėpiami, Kristinos preciziškumas garantuos lengvą ir aiškų mezgimą, šalis - draugiškas kelionėms projektas ir visuomet labai reikalingas daiktas. Čiumpam virbalus!

1-IMG 9335 medium2

Kristinos Vilimaitės sukurtas šalis "Six Shells". Pirmasis - jos pačios megztas iš estiškos Aade Long 8/2 artistic vilnos (lavanda) ir 4 gijų lino. Nuotraukos - Hubay-Németh Natália. Apatinis šalis megztas iš Sirri artistic 5/2  105 ir Sirri 5/1  C22.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 14 Gegužė 2015 09:17
 
Puslapis 1 iš 15