Dienoraštis

Vienas dvejose

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 6823

Visi mes puikiai žinom, kaip stipriai siūlo pasirinkimas gali nulemti modelio charakterį, nuotaiką, stilių, net (ne)gražumą.

1-IMG 6826

Akivaizdus pavyzdys - šiandieniniai Daivos megztukai.

1-IMG 6827

Abu megzti pagal tą patį modelį.

1-IMG 6829

Pirmasis - ilgom rankovėm (jau visai megztukas!), žaismingas, spalvingas ir tapybiškas iš plono spalvoto Noro siūlo.

1-IMG 6832

Trumpom rankovėm antrasis - švarus, asketiškas ir minimalistinis. Modelis vienas - o du visai skirtingi drabužiai garderobe:).

1-56.1

Daivos Kirvelienės megzti megztukai, abiejų modelis - "Gemini", pirmojo siūlai - Noro Stained Glass 3, antrojo - Rowan Fine Milk Cotton 488.

 

 

Atnaujinta Penktadienis, 03 Liepa 2015 06:57
 

Gebemotas

El. paštas Spausdinti PDF

1-beg1 medium

Taip vaikiškai meiliai vadina naują tetos nertą begemotukę jos naujoji keturmetė šeimininkė.

1-beg5 medium

Begemotukė atkeliavo pas ją kartu su visa istorija:).

1-beg6 medium

Begemotukės Fėjos istorija
pasakoriai: Vitalij Otkinskij, Milda Prušinskaitė

   Gyveno kartą begemotukė Fėja. Ji buvo tokia pat kaip ir kiti begemotukai: gera, linksma, šiek tiek išdykusi ir mėgo turkštis upelyje su bičiuliais. Tačiau buvo vienas dalykas, kuriuo ji skyrėsi nuo kitų – jos oda buvo ne pilka, o ryškiai rausva! Kiti maži begemotukai, matydami, kad draugė kitokia, vis iš jos pasišaipydavo ir pravardžiavo, nes niekaip negalėjo suprasti, kodėl būtent Fėja buvo kitokia, o ji nuoširdžiai norėjo būti pilka – tokia, kaip visi kiti.
   Kartą Fėja paniurusi tipeno namo, vis galvodama, kodėl ją draugai ir vėl pravardžiavo, ir sutiko Dailininką, visa apsitaškiusį dažais tapantį gėlėtą pievą. Dėbtelėjo į jį liūdnai, linktelėjo galva pasisveikindama ir jau norėjo eiti toliau, tačiau Dailininkas, atitraukęs linksmai paklausė:
   - Ko tu tokia liūdna, Fėja?
   - Dailininke, iš manes juokiasi draugai, nes esu ne tokia kaip kiti. Tik pažiūrėk į mano spalvą, kokia ji baisi! Visi normalūs begemotukai pilki, o aš rausva kaip koks paršelis, - net užsikūkčiojo Fėja.
   - Mieloji Fėja, jei tu pralinksmėsi, aš galiu tave nudažyti kokia tik nori spalva!, - tare Dailininkas. Fėjos akutės linksmai sužibo:
   - Noriu būti pilka, Dailininke! Noriu būti tokia pat kaip mano draugai!
   Dailininkas pasiraitojo rankoves, pasiėmė didžiausią tūbelę pilkų dažų ir pradėjo spalvinti begemotukę. Teptukas kuteno, o vien nuo minties, kad tuoj išsipildys jos didžiausia svajonė, Fėja krykštavo ir juokėsi. Kai Dailininkas baigė darbą ir nusišypsojęs atsisveikino, ji laiminga padėkojo ir nubėgo atgal prie upės, kurioje maudėsi kiti begemotukai. Kaip ji nustebo, kai draugai jos ne tik neišjuokė, bet net nepastebėjo!
   - Labas, Zefyra!, - šūktelėjo Fėja savo bendraamžei.
   Ši tik dėbtelėjo, bet nieko neatsakė ir pasitraukė į šoną.
   - Sveikas, Krokai!, - pribėgusi prie vyresnio begemotuko pamojavo jam kojyte Fėja.
Šis taip pat nusisuko ir įbrido į upelį. Fėja niekaip negalėjo suprasti, kodėl bičiuliai į ją nekreipė jokio dėmesio, todėl nusprendė įbristi į upę prie joje besiturškiančių kitų draugų. Kuo toliau ji brido, tuo pilkesnis darėsi aplink ją vanduo. Kai pagaliau ji priplaukė prie kitų, begemotukai, iki tol jos nepastebėję, džiaugsmingai sušuko:
   - Fėja, čia tu! Kas tau buvo nutikę ir kodėl mes anksčiau tavęs nepastebėjome?
    - Aš... Aš norėjau būti pilka, kaip jūs, todėl mano draugas Dailininkas mane nuspalvino, - nedrąsiai ištarė jiems Fėja. – Tik tam, kad iš manes nesijuoktumėte. Tačiau kai tapau tokia pati, jūs manes neatpažinote ir nepriėmėte.
   - Fėja, tu esi pati gražiausia begemotukė!, - vienas per kitą šūkaliojo draugai. – Mes nenorime, kad kada nors pasikeistum. Niekada, niekada nebesijuoksime iš tavo spalvos!   
   Fėja švytėjo iš laimės. Žiūrėdama į savo atvaizdą upelyje, ji mate mažą rausvą besišypsantį begemotuką. Tuo tarpu draugai upėje priraškė vandens lelijų žiedų ir jais apkarstė gražiąją rausvąją Fėją. Nuo to laiko begemotukė Fėja visada linksma ir labai, labai mėgsta pliuškentis upėje kartu su savo pilkaisiais draugais, o šie niekada iš jos nebesijuokia.

1-beg2 medium

Istorija stipriai pamokanti, o begemotukė - mieliausias ir gražiausias žaislas pasaulyje. Toli gražu ne tik keturmečiui;).

1-beg3 medium

Gitanos Gricienės nerta begemotukė ir nuotraukos. Modelis - "Happypotamus The Happy Hippo Crochet Pattern" by Heidi Bears, siūlai - Rosarios4 For Nature 01, 09, 24. Istorijos autoriai - Vitalij Otkinskij ir Milda Prušinskaitė.

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 02 Liepa 2015 09:21
 

Trumpos rankovės

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 8600

Net ir karščiausia vasaros diena turi vėsesnius rytus ir vakarus, o ir šiaip atsiranda drabužių ar aplinkybių, kurioms prireikia tokio nedidelio drabužėlio. 

1-IMG 8604

Jei žiūrėsim iš esmės, tai net ne drabužėlio, o jo dalies - trumpų rankovių.

1-IMG 8603hh

Jos pridengs pečius, sušildys rankas 

1-IMG 8606

ir papuoš :).

1-IMG 8608

Simonos Glodenienės megztos rankovėlės ir Rowan Revive 461, modelis - "Baggy Bolero".

Atnaujinta Trečiadienis, 01 Liepa 2015 07:58
 

Mamos dukrytė

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC 0753

Kur jau ten eisi su visų žvilgsnius traukiančia mama pati atitinkamai nepasipuošus?

1-DSC 0738

Ne šiaip pasipuošus - visiškai prisiderinus:).

1-DSC 0735

Suknytės apačia pakartoja mamos sijono raštą. O jau suktis tai mes visos mokam nuo gimimo;).

1-DSC 0731

Tas pats mėlynas linas, suderintas su panašios spalvos moheriu, virto šiltu megztuku.

1-DSC 1838

Princesiškai nusiteikus - prie suknutės atvėsus.

1-DSC 1851

Ir prie bet kokio kito rūbo vasaros spintoje...

1-DSC 1869

Pūkuotas ir švelniai krentantis, su šmaikščiomis taškuotomis sagutėmis ir moteriška apykaklyte.

1-DSC 1870-001

Rūtos Iliuk megzta suknytė ir megztukas vyriausiai dukrai bei nuotraukos. Siūlai - 4 gijų linas ir Drops Kid-Silk 21. Sijonuko modelis - "Ditte II".

Atnaujinta Antradienis, 30 Birželis 2015 10:40
 

Šlepučių pamokos

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 0842

Geros pamokos visada sulaukia gerų mokinių:).

1-IMG 0845

Įtariu, Evelinos šlepučių pamoką pailiustruotų tikrai ne tik šios poros. Ir šios poros ant tų pačių kojų (ir tose pačiose rankose) - ne pirmos.

1-IMG 0849gh

 Antrai porai - margas likutis taip vykusiai sukombinuotas su vienspalviu tos pačios rūšies (kojininiu, žinoma;)).

1-IMG 0850hh

1-IMG 0853gg

 1-IMG 0846Apie geras idėjas visuomet sukasi visas spiečius kitų, kaip bičių pulkas apie kvapnius žiedus. Pamatai padarytą daiktą kažkieno, bandai pats, galvoji, kombinuoji, kuri.

1-IMG 0846

Taip ir skrieja dangum ta idėja lyg kometa su ilga puošnia spalvinga uodega - visų tų minčių, idėjų ir darbų, jos pažadintų ir įkvėptų.

1-IMG 0847

Visos šleputės megztos ir fotografuotos Jolantos Žilinskienės. Pirmos dvi poros megztos iš Regia Design line by Kaffe Fassett ir Regia uni 6-ply. Modelis - čia. Paskutinė pora - jau pačios Jolantos šlepučių variacija.

Atnaujinta Penktadienis, 19 Birželis 2015 20:25
 
Puslapis 1 iš 19