Dienoraštis

2019-ųjų MZ eglutė

El. paštas Spausdinti PDF

Pirmi pasiruošimai būsimai MZ eglutei man, gyvenančiai tos dienos gamtos ritmu, yra tikras iššūkis. Pačioje spalio pradžioje, atšventus parduotuvės gimtadienį, vos tik ruduo spėja apšilti kojas ir patogiau įsitaisyti pilnateisio valdovo soste, jau reikia skelbti būsimų kalėdinių mainų temą ir traukti burtus - kas, kam ir ką - ir po truputėlį pradėti ruoštis ateinančioms šventėms...

1-DSC04040

 MZ eglutė - jei ne pirmasis, tai tikrai vienas pirmųjų kalėdinių vakarėlių Vilniuje ir tokiai progai parduotuvė taip pat ima anksti puoštis:). Tik gruodžio pirmąją atsiranda Advento vainikas, jau su juo atkeliauja ir eglutė.

1-DSC04011

Kol kas visai be šventinių papuošimų, tradicija jau tapo kasmet Kristinos specialiai jai gaminama girlianda, ji pirmoji savo žiburėliais nušvies šventėms kelią. Tik žvaigždė viršūnėje primena, kad jau laikas... 

1-DSC04013

Pirmą kartą parduotuvė pasipuošė ir tikrais kalėdiniais augalais - bugieniais iš Jolantos sodo:).

1-DSC04021

Pamažu renkasi kompanija,

1-DSC04022

pasirodo ir mūsų šio vakaro operatorius Kipsas.

1-DSC04027

Šiandien ketvirtadienis, todėl traukiami mezginiai - privalomas kiekvieno klubo susitikimo atributas,

1-DSC04031

tik šį ketvirtadienį mezgame prie gausiai vaišėmis nukrauto stalo.

1-DSC04044

1-DSC04070

Aš paprastai prieš kiekvieną renginį labai jaudinuosi, bet šis buvo labai gera išimtis ir net nenustebau, kad Kristina pagavo mus su Dalia linksmai kvatojančias.

1-DSC04061

Kompanija gausėja ir mes pradedame savo dovanų ratą.

1-DSC04063

Kas pirmas drąsiausias? Aš...;) 
Šiemet aš išsitraukiau Laimą, kuri susirgo ir negalėjo dalyvauti šventėje, todėl tik pristačiau savo paruoštą dovanėlę.

1-DSC04067

Pageidavimų lapelyje Laima parašė tik vieną norą - kad jos mezgimo krepšelis turėtų užsegimą. Bet tą vakarą, kai traukėm burtus, visų lapelius sumečiau į didelį nertą siūlams laikyti skirtą krepšį ir šalia sėdėjusi Laima garsiai pasvarstė, kad smagu būtų ir tokį turėti. Aš išgirdau ir nieko nelaukdama ėmiausi šį tik išsakytą norą vykdyti. Parduotuvėje aktyviai naudajamus krepšius nėriau pagal šį modelį, tikėjausi, kad bus smagu parsinešti namo dalelę MZ, tik Laimai parinkau labai įdomius siūlus, seniai jau rūpimus išbandyti ir spėju, istorikei jie taip pat turėtų būti įdomūs. Gaminti iš senovinės norvergų avių veislės Spelsau, beveik išnykusios, tik dabar aktyviai imtos saugoti ir veisti. Labai tvirta, tikrai ne pati švelniausia (gal tai ir lėmė jos nepopuliarumą mūsų dienomis?) vilna, ji buvo naudojama drabužiams megzti, gobelenams austi, vikingai iš jos gamindavosi savo laivams bures. Lietuvoje iš jos gaminami krepšiai siūlams;).

1-DSC04069

Bet laikas ėjo ir man kažkaip ramybės nedavė tas parašytas užsegimas. Prie didelio krepšio jo neprilipdysi, ten jo ir nereikia, tai aš visai prieš pat šventes nusprendžiau, kad norvegiškam maišui įpakuoti labai tiks nedidelis lietuviškas mezginių krepšelis (jį laikau pirmoje nuotraukoje). Buvau sumaniusi užtrauktuką, bet labiau už jį nederantis prie mezginio daiktas tėra tik lipdukas, tai pritaikiau gudrų pagalvės užvalkalo principu sukonstruotą viršų, nusižiūrėtą iš vienos olandės. Siūtuose jos maišeliuose jis veikia 100%, bet megztas daiktas elastingesnis, tai prie išmanios konstrukcijos teko pridėti ir tikrą magnetinį užsegimą. Kaip pageidauta:).

1-DSC04076

Kadangi Laimos nebuvo, tai atidėjusi jos dovanėlę į šoną, turėjau džiaugsmo antrą kartą sakyti kalbą, pavaduodama sergančią šventės dalyvę. "Išsitraukiau Editą, lapelių traukimo dieną ir susipažinome, nes ji sėdėjo šalia manęs! Tai beliko tik pasigriebti jos idėją, kad būtų smagu maišelius traukti vieną iš kito, tai tokiu matrioškos principu ir padariau - "darbinis" maišelis, romantiškasis ir mezgėjos apyrankė-kišenėlė, kad mezgimo smulkmenos visad būtų po ranka, keletą įdėjau :)".

1-DSC04077

Aš už Laimą Editą bučiavau, o Jurgita padėto išlukštenti labai vingriai užpintą pakuotę;),

1-DSC04078

iš kurios visai kaip matrioškas Edita vieną po kito traukė maišelius įvairioms progoms

1-DSC04081

ir apyrankę su pilna kišenėle:).

1-DSC04083

Edita išsitraukė Audronę, kuri net neįtaria, kokį ilgą kelią jos dovana nukeliavo.

1-DSC04084

Specialiai šiai progai Edita įvaldė naują tuniso vąšelio techniką

1-DSC04086

ir pasiremdama Kristinos receptu nunėrė Audronei projektų krepšelį.

1-DSC04088

Maišelis, pasirodo, paslėptas po kojininių siūlų sruogom ir naujais išmaniais virbalais - Edita žinojo, kad kojinės yra vienas Audronės mėgstamų mezginių.

1-DSC04089

O štai ir maišelis - tokio idealaus nedideliam projektui (ar tiems dviems siūlų kamuoliukams;)) dydžio

1-DSC04090

ir labai Audronės spalvų:).

1-DSC04091

Audronė išsitraukė Jolantą ir,

1-DSC04093

galvodama apie šios pamėgį įdomioms konstrukcijoms, 

1-DSC04096

sumeistravo japoniško origamio stiliaus projektų krepšį. Prie japoniško maišelio - saga su žydinčia sakuros šakele (Kristina ją kaip tik ir tikrina;)),

1-DSC04097

o prie šventinės nuotaikos - apelsino formos šokoladas, kuris dar nei vienam projektui nepakenkė;).

1-DSC04098

Jolanta išsitraukė Gražvydę ir ši taip pat pradžioje buvo apdovanota kalėdine bugienio šakele,

1-DSC04100

o prie šakelės

1-DSC04102

ir maišelis...

1-DSC04104

Sveikinimo bučinys

1-DSC04105

ir - ta dam!- išpakuojam! 

1-DSC04108

Nukeltom akim ir trumpom eilėm megztas krepšelis gali būti panaudojamas labai universaliai. Užriši raištelį su kutukais ir turi normalų uždarą maišelį, o gali lenkti per spalvų pasikeitimo liniją ir turėsi krepšelį, kur viskas atvira ir po ranka.

1-DSC04110

Gražvydė išsitraukė Vilmą iš ši jau už galvos užsiėmusi žiūri, kaip po stalu brazdinama įspūdingo dydžio pakuotė;).

1-DSC04113

Vilma neseniai įsitaisė du labai padykusius ir labai meilius jaunus katinėlius, kurie ne mažiau už ją mėgsta ir megzti, ir siūlus vynioti.

1-DSC04117

Gražvydė todėl sugalvojo tokį uždarą indą, kad siūlas tik pro tarpelį lįstų.

1-DSC04120

Kadangi ji su vąšeliu nėra labai glaudžių santykių užmezgus, tai sumanymas pareikalavo nemažai naujų kompetencijų, kurių įvaldymas, aišku, neapsiėjo be anekdotinių situacijų.

1-DSC04121

Vilma pakuoja...

1-DSC04123

ir štai - firminės Gražvydės uogytės persikėlusios į vąšelį

1-DSC04124

ir standus uždaras krepšys su mažu langeliu katei siūlui. Spėju, mezgantys Vilmos įnamiai ir jį labai palankiai įvertins;).

1-DSC04128

Vilma žiūri į mano pusę:).

1-DSC04129

Aš jokių pageidavimų neturėjau, nes tada ir jauti, kad tai tikra DOVANA.

1-DSC04130

Tą supranta ir dar mokyklos nelankanti Vilmos anūkė, pasakiusi (cituoju iš atminties, tai galiu netiksliai), kad jei pasakai, ko nori, tai joks čia nebe siurprizas.

1-DSC04132

Su šventiniu apsikabinimu pas mane atkeliauja TIKRAS SIURPRIZAS!

1-DSC04140

Net ne mezgimo krepšelis, TIKRAS rankinukas, tankiai, kaip Vilma moka, sunertas iš natūralaus šilko. Su rankų darbą liudijančia etikete

1-DSC04141

ir plačia mano šypsena, liudijančia, kokia aš laiminga:). Panaudojau naują rankinę tą patį vakarą grįždama namo - ji superinio patogumo, gražumo ir... talpumo. Galėsiu susidėti visą antklodę, jei kada vėl sugalvosiu tokią megzti ar nerti ir dar tilps visas gyvenimas šalia:). Ačiū!!!

1-DSC04143

Pirmą ratą pradėjusi, jį ir užbaigiu. Darom mini pertraukėlę (iki rytdienos), kol atsiras antras drąsus:).

 

Macrame sweater

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC04279

Žinau, žinau, didžioji MZ dienoraščio skaitytojų dauguma šiandieną laukė tikrai ne mano naujo megztinio vaizdų, o reportažo iš ketvirtadieninės eglutės, bet belaukiant kol visos nuotraukos ir įspūdžiai susidėlios į rišlų šventinį pasakojimą, demonstruoju savo naująjį eksperimentą - megztinį iš dvigubo Plotulopi siūlo.

1-DSC04284

Pats derinys tai labai jau neoriginalus ir turbūt daugelio išbandytas, o aš tik su šiuo megztuku apsižiūrėjau, kad mezgiau Plotulopi su kuo tik nori - Drops Lace, moheriu (kokį melejoną kartų - čia, čia ir dar čia), estiška viengije vilna, ne tik mezgiau, bet ir nėriau iš jo vieno viengubo, tačiau jokiame mezginyje  nesudėjau šių siūlų kartu, nors visiems, ieškantiems storo ir lengvo daikto, nuolat siūlau šį variantą. Tai dabar jau ir savo patirtimi galėsiu pasidalinti;).

1-DSC04286

Mezgiau 5,5 mm virbalais, ko tikrai nesitikėjau, nes norėjau tokio labiau žiemos vėjams neprieinamo šarvo nei didelių akių efemeriško debesėlio, bet siūlai mažesniu virbalu taip ir taikėsi susiplakti kaip raugiami kopūstai. Sunaudojau ~ 450g ir rezultatas buvo tikrai toks, apie kokį visiems pasakodavau - storas ir lengvas. Lyginant su Plotulopi ir moherio sąjunga šiam deriniui gal kiek stinga elegancijos ir puošnumo, bet tikrai ne solidumo ir labai komfortabilios šilumos.

1-DSC04291

Modelis - dar testuojamas, tuoj bus paskelbtas. Dizainerė pritaikė naujame modelyje išmoktą raštą, priminusį jai pinikus, iš čia ir megztinio pavadinimas.

1-DSC04299

Kaklas sumanytas numegztas ilgas ir turėtų būti perlenktas prisiūtas, bet aš palikau galimybę laisvai jį reguliuotis pagal nuotaikas ir vėjus.

1-DSC04300

Ilgos ir plačios, į apačią staigiai siaurėjančios rankovės - paskutinis šių dienų megztinių madų klyksmas.

1-DSC04297

Pasirinkta spalva - mano atsakas žiemos (toks storas megztinis vienareikšmiškai - žiemos sezono) monochromijai:).

1-DSC04289

Megztukas megztas iš dvigubo Plotulopi 1762, modelis - "Macrame Motif Sweater".

 

Universalus komplektas

El. paštas Spausdinti PDF

Sveika, žiema ir visas būrys ją lydinčių šiltų aksesuarų:).

IMG 852nn8

Mažų daiktų mezgimas yra didelė satisfakcija - ir rezultatas greitas, ir puiki proga mažu formatu raštus bei siūlus išbandyti, o ir iššūkių nestinga, nes kokia bebūtų nedidelė kepurė ar pirštinės, kas mezgė, patvirtins, yra ką veikti, kad viskas būtų savo vietoje, gerai gulėtų, gražiai atrodytų, būtų patogu ir šilta. Ypač tai liečia kepures, kurių daug kas net nešioti nenori, nerasdami sau tinkamos formos.

IMG 85mm45

Kepurė nuotraukoje - drąsiai galiu pritarti jos autorei - ideali! Ji puikiai laikosi ant galvos, nekrenta ir jos neprispaudžia, parinktas horizontalių rumbelių raštas suteikia šiaip jau švelniam merinui ir papildomos apimties (kas labai nekenkia kepurei), ir papildomos šilumos. Susiaurėja ji taip pat dailiai tiek akių skaičiumi, tiek pereidama į lygų raštą, suteikdama viršugalviui madingos apimties ir valiūkišką pypą.

IMG 85nn38

Su tokia apimties turinčia kepure atrodysime taip pat puikiai kaip su puošnia puria šukuosena, kas iš esmės yra pagrindinis ir turbūt vienintelis reikalavimas kepurės tikimui ir grožiui.

IMG 85nn35

Šalikas nėra toks jau mažas dalykas, bet ir jis tradiciškai prie aksesuarų prisikiriamas. Šiame komplekte jis nekartoja kepurės rašto, bet labai gražiai apžaidžiamas panaudojant tekstūrinį raštą įstrižai - tai ir spalvos įdomiau keičiasi, ir įstriža mezgimo kryptis gražiai susišaukia su dar kitu raštu, turinčiu tas pačias pasvirusias linijas,  megztomis pirštinėmis.

IMG 85nn37

Kaip ir šaliko kraštų spurgeliai kiek primena pirštinių žvaigždutes. 

IMG 789bb9

Pirštinės turi savo kutuotą pradžią ir

IMG nn7902

nors nederintos specialiai tarpusavyje,

IMG 79nn04

darniai skamba vieningu duetu bendrame labai gražių spalvų ansamblyje.

IMG 7gg905

Jolantos Gulbinovič megztas komplektas iš Gradient  2336 (Miško moteris).

 

Juodai balta grafika

El. paštas Spausdinti PDF

IMG 75ff78 2

Ne tik gyvenime laimime, kai nustojame matyti tik juoda ar balta. Kaip praturtėja siūlai, kai nuo vieno poliaus ik kito jie keliauja ilgu turtingu niuansų keliu, kaip išgražėja mezginiai, pakeitus švarų aiškų kontrastingą piešinį monochrominiu margumu.

IMG 758yy3 2

Kontrastingi dryžiukų plotai ir čia niekur nedingo - jiems parinktos šviesiausios ir tamsiausios perėjimų vietos,

IMG 758gg9 2

bet ir jų švelnus tono pasikeitimas sušvelnina griežtas linijas ir tas išplaukimo įspūdis dar labiau sustiprėja "vienspalviuose" plotuose.

IMG 759gg6

Rankovės keičiasi vienodai ir tai suteikia piešinio efekto megztiniui tvarkos ir harmonijos.

IMG 76k01

Daivos Janavičienės megzta tunika iš Zauberwolle 1508 (Šešėlis), modelis - "Tribeca Tunic".

 

Žiemos pradžia

El. paštas Spausdinti PDF

1-DSC03483

Naivu buvo ir tikėtis, kad gamta apsiribos mano projektuose kojinėmis, bet aš tik su šiuo megztiniu pastebėjau, kad ji jau seniai užtikrintai karaliauja ir visuose kituose mano mezginiuose. 

1-DSC03451

Pavasarį megztajame skleidėsi pirmoji žaluma, bet akys vis krypo į tas pernykštes sudžiūvusias žoles - gamtos skulptūras. Visokie spalviniai deriniai galvoje išmegzti buvo... kol šį rudenį pakliuvo į rankas nauja spalvojimo knygelė naujas modelis, kuriame augo žolės, žydėjo gėlės ir čiulbėjo paukščiai. 

1-DSC03456

Aš jį žinojau seniai, bet pamačiau tik pačioje rudens pabaigoje, todėl mano megztinį jau kloja pirmasis sniegas, spurgeliai dėliojasi į sniego gniūžtes, įvairiais pilkšvai rusvais atspalviais sustingę prieš žiemą paskutiniai augalai ir paukščiai čia nečiulba - kranksi juodais varnų būriais.

1-DSC03476

Visa šita turtinga, kad ir labai santūri spalvinė įvairovė - estiškos vilnos, iš jų naujųjų eksperimentinių spalvynų, negailestingai padraskyta pagal tuokart mezgamą florą ar fauną, netaikant vienodų gabalėlių rankovėms, nes jokio vienodumo gamtoje su žiburiu nerasit. Tik pora pavienių medelių ir varnų galvos - iš pritikusių Noro atspalvių, nes kas jau kas, o Noro siūlai su gamta visuomet santarvėje gyveno:).

1-DSC03462-001

Perėjimus tarp balto ir pilko ir pati estiška vilna turi, bet netikėtai atradau dar visokių gudrybių - po lygaus balto ploto pradėjus megzti tamsius raštus, palaidas siūlas išvirkščioje pusėje, kaip besistengtum jį paslėpti, vis tiek duoda lengvą šešėlį ir balta jau nebe balta, jau tamsėja ir beveik nepastebimai pereina į šviesią pilką.

1-DSC03466

Kornelijos baktusas ir prie šio megztinio įsitaisė kaip čia visuomet buvęs;)

1-DSC03479

ir aš supratau dar vieną dalyką. Šis megztinis ne šiaip sau "pasimatė" lakričio mėnesį ir išstūmė intensyvaus mezgimo savaitei visus kitus reikalus.  

1-DSC03487

Atėjo žiema su pačiu pirmu sniegu ir pačiom paskutinėm žolėm pievose. Ir aš jai - kitaip nei man nuolat atsitinka su vasaromis - esu pasiruošusi:).

1-DSC03472

1-DSC03520

1-DSC02880 

1-DSC02893 

1-DSC03506

1-DSC02888

1-1-DSC03926

1-1-DSC03935

1-1-DSC03929-001

1-1-DSC03944

Megztinis megztas iš Aade Long 8/2 natural (balta ir šviesiai pilka) ir įvairių atspalvių artistic sruogų, patrupinant kur ne kur Noro Flower Bed 147. Modelis - "Michel".

 


Puslapis 1 iš 41