Dienoraštis

Medvilniniai megztiniai

El. paštas Spausdinti PDF

Oras Lietuvoje sugrįžo į savo vėžes, rytai ir vakarai vėsta ir PAGALIAU - pradedame ieškoti megztinio!

1-IMG 5822

Dar ne vilnonio, ne perdaug šilto, o lengvo ir mielo medvilninio - švelniam perėjimui.

1-IMG 5825

Iš gaivios spalvos perdirbto džinso su firminėm Renatos pynėm,

1-IMG 5829

ar vandeniu ir dangumi kvepiančiu Violetos megztuko,

1-IMG 5860

modernaus kiauraraščio,

1-IMG 5862

šiuolaikinio silueto

1-IMG 5866

ir tokia dailia apdaila, kad visi nežinantys net neįtaria, kad čia - pačios darbas.

1-IMG 5869

1-IMG 5871

O gal valiūkiškų bangelių, gimusių ekspromtu vieną dar vėsų ketvirtadienį, kai Rima atėjo su savo nauju megztuku iš dailiai margintos medvilnės, o aš buvau su savo juokingais zigzagais. Alma atsinešė net nepamenu kokį mezgimo žurnalą su labai paprastais, bet labai megztinais modeliais ir

1-IMG 5775

Gražvydės galvoje viskas taip greitai susijungė, susidėliojo ir štai taip nuvilnijo, nubangavo...

1-IMG 5777

Mezgimo eigoje spalvos kiek keitėsi, bet vis tiek viskas banguoja vaisių, ledų ir gamtos spalvomis - 

1-IMG 5784

vienu žodžiu, vasara...

1-IMG 5779

Geltonas megztukas megztas Renatos BlackutėsRe-Use 07, melsvas - Violetos StančikienėsCotton Eco Color 52. Zigzaginis megztukas megztas Gražvydės NorkienėsEgypto Cotton Color 83, 80 ir Egypto Cotton 110, 112, 125. Gražvydės modelis - jos pačios sukurtas, o kitų dviejų nežinau šaltinių, jei autorės padės ir atsilieps, parašysiu:)

 

 

Atnaujinta Penktadienis, 22 Rugpjūtis 2014 09:05
 

Lietuviškas linas šiaurietiškai

El. paštas Spausdinti PDF

Kur susirenka keli draugai, visada gali tikėtis kokių nors idėjų proveržio. Iš mezgimo draugų susitikimų gimsta naujos idėjos, savaime suprantama,  mezgimo srityje.

1-DSCN0389

Trys mezgėjos iš Estijos ir Suomijos susitiko Vilniuje. Ir labiausiai joms Lietuvoje rūpėjo lietuviški siūlai. Kai oro temperatūra virš 30 laipsnių, tai natūralus pasirinkimas - linas. (Lietuviškas linas -  patrauklus ir gerokai žemesnėje temperatūroje, bet papildomi laipsniai priduoda jam dar daugiau traukos;))

1-DSCN0405

Dvi draugės pradėjo savo mezginius beveik tuo pat metu. Jei pažiūrėsite į Mios ir Annos dienoraščius, nesunkiai atskirsit, kas kam priklauso;). Pagrindinė idėja - dviejų panašių spalvų lino derinys. Melanže tos spalvos nekovoja stengdamos vieną kitą perrėkti, o subtiliai susimargina toje pačioje gamoje. Mia turėjo idėją vieną spalvą imti pagrindine, o pridėti prie jos tris panašias, suskirstant palaidinę į tris dalis. Laimėjo minimalizmas:).

1-IMG 5796

Ir neįtikėtinu greičiu gimė dvi lininės palaidinės.

1-Pellavatoppi2 522x640

Abi megztos lygiu raštu tik su ripso intarpais šonuose

1-IMG 5798

ir pečiuose:

1-IMG 5800

Mia papildė siaurą Annos juostelę paprastų skylučių juosta.

1-Pellavatoppi5 640x391

Tokia pat skylučių juostelė puošia ir apačią.

1-Pellavatoppi3 640x427 

 Annos palaidinė turi mažas rankovėles.

1-IMG 5790

Abi tokios panašios ir kartu tokios skirtingos, atspindinčios kiekvienos mezgėjos skonį ir stilių - spalvų pasirinkime, smulkiausiose detalėse... Mezgėjos trys, o palaidinės dvi? Gal būtų ir buvusios trys, bet kai prisijungė trečia draugė, "Mezgimo Zona" užsidarė trumpoms karščio atostogoms. Teks laukti kitų metų?:)).

1-Pellavatoppi4 325x640

Juodai pilka palaidinė megzta Annos Verschik iš dvigubo lietuviško lino, mėlynai violetinė - megzta ir fotografuota Mios iš tų pačių siūlų. Modeliai - abiejų pačių sukurti.

 

 

 

 

Atnaujinta Ketvirtadienis, 14 Rugpjūtis 2014 08:24
 

Skara

El. paštas Spausdinti PDF

1-IMG 5736

Štai ta čia toks mano lauktas mezginys iš Rowan Pure Linen. Labai myliu linines skaras ir šalius, sunku rasti geresnį vasarinį aksesuarą. Ir mūsų lietuviškas linas puikiausiai tam tinka: plonas siūlas, daug spalvų, taip ir besiprašančių kurti kuo įvairiausius derinius. Bet kai Aušra pačiupinėjus Rowan lino kamuoliuką pasakė megsianti skarą, man iš karto galvoje iškilo vaizdas - storoka, visu savo šilkiniu blizgesiu krentanti nuo pečių... Lygiai toks, kokį dabar matote nuotraukose. Nesuprantu vieno, kaip man iki šiol pačiai į galvą neatėjo!

1-IMG 5738

Tokia skara tiks ir vasarą, ir jau pravėsus orams suteiks pakankamai šilumos.

1-IMG 5730

Aušra pasirinko visai nesudėtingą raštą, neužgožiantį pačio siūlo. Ir taip dailiai suderino galo spalvas, užbaigdama ta, kuria pradėjo. 

1-IMG 5731

(Išvirkščioji pusė nuotraukoje ne todėl, kad nieko nesuprantame mezgime, o kad visi pamatytų, jog yra tokia pat graži kaip ir geroji. Čia jei kam kiltų klausimai;))

1-IMG 5735

Kai Aušra parodė vyrui siūlus (be etiketės) ir paklausė sudėties, vyras nedvejodamas atsakė, jog tikrai juose yra šilko. Nes tai yra toks linas.

1-IMG 5742

Aušros Grigelionienės megzta skara iš Rowan Pure Linen 390, 392. Raštas sukomponuotas iš skarų kursuose megztos skaros motyvų.

Atnaujinta Pirmadienis, 11 Rugpjūtis 2014 08:32
 

Noro ir tik Noro. Plonasis

El. paštas Spausdinti PDF

Daugelis pirmą kartą pamatę plonuosius Noro siūlus (ar tai būtų "Stained Glass" ar "Cashmere Flavor") net rimtai nestudijuoja vienų spalvų, tik svarsto derinius. Į galimybę megzti rankomis vienu siūlu žiūrima kaip į tikimybę sėstis į kalėjimą (tada jau ir su tokiu galima būtų megzti...). Bet tas reikalas baisus tik iš pirmo žvilgsnio, visi mezgantys vienu balsu tvirtina, kad reikalas ne tik nebaisus, o net labai malonus. Nykštukai mano mezgamą palaidinę iš "Stained Glass" ima daug entiuziastingiau nei prieš tai viengubą liną, o ir aš pati stengiuosi kuo greičiau iš jų atgavus į rankas paimti. Gitana mezga savąjį megztuką iš to paties siūlo, kai yra pavargus ir nori gryno džiaugsmo. Siūlas, iš pirmo žvilgsnio plonas kaip musės žarna (taip sako verpianti Jurgitos močiutė), iš kitos - purus ir lengvai einantis, o besikeičiančios spalvos prikausto visą dėmesį.

IMG 5703

Daiva plonytį Noro suderino su viena mylimiausių šio siūlo technikų - entrelac.

IMG 5704

Pradėjusi nuo kaklo mažyčiais trikampėliais,

IMG 5709

ji palaipsniui didino kvadratus, formuodama pečius, rankoves ir kūną.

IMG 5710

Nugara, kaip ir priklauso Noro su entrelac sąjungai, skiriasi nuo priekio ir nuo to tik įdomiau.

IMG 5714

Įtariu, paskutiniai užbaigimo trikampėliai - iš juodo lino, bet tai tikrai nesumenkina margojo siūlo grožio bei grynumo.  Nes be lino šią vasarą - nė iš vietos!

IMG 5721

Daivos Jakštienės megzta palaidinė iš Noro Stained Glass 2. Beje, tas visus sudominęs Daivos šalikėlis prie lininės palaidinės, taip pat megztas iš Noro Stained Glass 5:).

Atnaujinta Penktadienis, 08 Rugpjūtis 2014 10:23
 

Po atostogų

El. paštas Spausdinti PDF

Ar daugelis mūsų gali pasigirti grįžęs iš atostogų (ne metinių, kasmetinių) su dviem naujais megztiniais ir pora kojinių? Audronė gali.

jam1 medium2

Pirmasis megztukas buvo gryna provokacija. Audronės gimtadienis buvo kaip tik prieš atostogas ir mezgimo draugės sudovanojo jai po kamuoliuką naujų Re-Use siūlų su nedviprasmiška užuomina negrįžti iš atostogų be naujo megztinio. Bet mes žmonės suaugę ir provokacijoms nepasiduodam, todėl megztinį užskaitom Audronės naudai be jokių išlygų.

jam2 medium2

Kiek patrinto džinso spalvos (skirtingos) taip ir prašėsi šio modelio. Prisiprašė:)

jam3 medium2

Antras megztinukas iš plonos lygios merserizuotos egiptietiškos medvilnės - kuklus ir minimalistinis, leidžiantis siūlui atsiskleisti.

DSC04652 medium2

Reglanas, megztas nuo viršaus lygiu raštu,

DSC04643 medium2

vienodai gerai atrodantis ir gerojoje, ir išvirkščiojoje (kuri yra kuri?) pusėse.

DSC04669 medium2

Taip pat vienodai gerai tinkantis tiek Audronei, tiek dukrai Julijai.

DSC04691 medium2

 Bet kai grįžti iš atostogų su dviem naujais megztiniais, negaila...:)

DSC04687 medium2

Užtenka ir vieno, ypač kai kojos taip pat neplikos;).

DSC04713 medium2

Viskas vasariškų spalvų, kaip ir dera atostoginiams mezginiams.

DSC04705 medium2

Audronės Steponaitienės megzti megztiniai ir kojinės bei nuotraukos. Pirmas megztinis megztas iš Re-Use 03 11, 13, modelis - "Tea with Jam and Bread". Antrasis megztukas megztas iš Egypto Cotton Color 84, kojinės - iš Regia Design line Ombre Stripe 4483.

Atnaujinta Trečiadienis, 06 Rugpjūtis 2014 20:41
 
Puslapis 1 iš 26